Last minute zájezdy, nejoblíbenější forma prodeje zájezdů

Pláž Santo Domingo

O formě zájezdů zvaných last minute jste již určitě ve svém okolí slyšeli. Chcete-li totiž vycestovat na dovolenou levně, máte zejména dvě možnosti. Rezervovat si dovolenou s velkým časovým předstihem tzv. First minute zájezdy nebo si naopak dovolenou rezervovat na posledních chvíli tzv. last minute zájezdy.

My se dnes budeme věnovat zejména druhé formě prodeje zájezdů, která v sobě skrývá řadu výhod, které si uvědomují už i sami cestovatelé.

Výhody last minute zájezdů

Last minute jsou zájezdy prodávané na posledních chvíli s odletem či odjezdem do cílové destinace do několika dní od objednávky zájezdu. Existují i tzv. super last minute zájezdy u kterých je odjezd ještě v den objednávky zájezdu, maximálně však druhý den.

Kromě obrovského výběru destinací a samotných termínů zájezdů se můžete těšit také na mnohem nižší ceny než jsou ty katalogové. Slevy dosahují i desítky procent. Důvodem je zejména to, že hotely a přepravci chtějí zaplnit kapacity a jsou tedy nuceni jít s cenou dolů až na maximální možnou hranici. Takto mají alespoň částečný výdělek, lepší než mít prázdné pokoje a místa v autobuse / letadle.

Zrovna před nedávnem jsem hledal dovolenou ve Španělsku. Podařilo se mi najít last minute zájezd zlevněný z 23 000 na 13 490 na 12 dní, objednán 3 dny před odjezdem. Už tak byla cena parádní a já neváhal. Přesto poslední den před odjezdem byl zájezd ještě zlevněn o dalších tisíc korun.

Úskalí last minute zájezdů

Někdy se tedy vyplatí čekat, zdali zájezdy ještě s cenou neklesnou, což má samozřejmě svá úskalí toho, že zájezdy budou vyprodány. Raději jsem si tedy nevědomky připlatil, ale těšil se z báječně zakoupené dovolené.

Chci tím říci, že last minute dovolená má své výhody a já si již jinak cestování nedovedu představit. Denně jsou přidávány stovky, možná tisíce nových termínů a nabídek dovolené po celém světě. Počkat si na ten správný a vysněný zájezd mě baví.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.