Primorsko, Bulharsko

Bulharsko

Město Primorsko v Bulharsku se malebně rozkládá na malém poloostrově mezi krásnými zálivy Stamopolu a Devil, cca 52 kilometrů od Burgasu. Každoročně sem míří tisíce turistů prožít svoji letní dovolenou u moře, ty čeští nevyjímaje. Není se čemu divit, Primorsko je atraktivní dovolenkovou destinací, která nabízí vše co plnohodnotná dovolená vyžaduje a to vše v dostupných cenových relacích.

Lidé si pochvalují zejména příznivé klimatické podmínky, krásnou přírodu, množství historických a kulturních památek a především pohostinství místních lidí. Primorsko je vhodnou lokalitou jak pro rodinnou dovolenou u moře tak i pro aktivní dovolenou pro mladistvé.

Primorsko nabízí slunce, písek, krásný výhled na moře a zejména rušný noční život. Podél pláží nalezneme zalesněné plochy, parky, atraktivní kavárny a bary pod širým nebem.

Za dob komunismu bylo Primorsko známé jako Georgi Dimitrov International Youth Resort centrum (Mezdunaroden Mladezhki Tsentur nebo také jako MMC) neboli obrovský kemp, který přilákal tisíce komunistické mládeže. Dnes je stále ještě možné vídat v okolí Primorska ubytovny a kempy, ty ovšem stále více vytlačují modernější apartmány a hotely.

Co dělat v Primorsku

Primorsko je rušné centrum, takže o zábavu se rozhodně bát nemusíte. Přes den se můžete opalovat na pláži či můžete navštívit některou z přírodních rezervací, které se v okolí nacházejí. Večer si potom vychutnáte atmosféru pobřeží na plné obrátky a to v některém z místních klubů či restauraci. Téměř na každém rohu hraje živá hudba a nejen mladí lidé se tu baví až do časného rána. Pokud patříte mezi milovníky přírody a mořského života, potom by jste se měli obrnit trpělivostí a možná uvidíte i delfíny.

Jižní letoviska vs. Severní letoviska

Resorty u Černého moře v Bulharsku jsou často děleny na severní střediska v okolí města Varna (Zlaté písky, Albena, Riviera, Rusalka, Sv. Konstantin a Elena) a jižní střediska v okolí města Burgas (Sveti Vlas, Nessebar, Primorsko, Sozopol ). Rozdílem je potom především o něco vyšší teplota v jižních oblastech.

Náš tip: Vyberte si dovolenou v Bulharsku od 4 990,-Kč ještě dnes!

Koupání Primorsko

Pláže Primorsko se mohou pyšnit oceněním Modrá vlajka za čistotu životního prostředí, která byla udělena v roce 1998, takže pláže jsou čisté a koupání bezchybné. Nechybí ani množství vodních sportů, které už jsou dnes stabilním vybavením každé větší pláže na světě.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

2 odpovědí to “Primorsko, Bulharsko”

  1. stewie napsal:

    Bulharsko je super, mozem len odporucit

  2. admin napsal:

    Před pár dny byl v Bulharsku příbuzný a celkem si stěžoval na špinavé moře u břehů. Nejednalo se ale o Primorsko nýbrž o Slunečné pobřeží, takže kdo se tam chystáte zkuste si o tom zjistit nějaký info.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.