Tohle musíte navštívit v Itálii !!!

Koloseum

Itálie je třetí nejnavštěvovanější zemí kam se každoročně vydávají čeští turisté. Ročně do Itálie míří více jak půl milionu Čechů. Co by jste měli bezpodmínečně navštívit pokud se rozhodnete jet na dovolenou do Itálie? Itálie je nádherné místo především pro svoji architekturu a historický význam. Co tedy navštívit?

Koloseum / The Coliseum

Asi nejznámější dominanta Říma a celé Itálie, to je římský amfiteátr, kde se odehrávali boje otroků s divokými zvířaty a dalšími otroky. Dnes se tato památka dochovává, ikdyž již nevypadá tak jako dříve. Dnes je k vidění celý komplex chodeb, který byl dříve pokryt střechou a kde se přechovávali v celách otroci.  Koloseum by jste měli rozhodně navštívit protože atmosféra bojů se zvířaty i mezi lidmi je tu opravdu cítit v každém rohu. Toto místo patří také k těm nejromantičtějším v Itálii.

Koloseum v Itálii

Koloseum v Itálii

Římské fórum

V Itálii jsou chrámy velice populární a byli věnovány bohům. Mezi ty známějsí patří The Roman Forums v Římě.

TIP: Zájezdy do Itálie

Benátky

Benátky jsou chloubou Itálie a to i přesto, že se říká, že jednou budou pod vodou. Benátky to je totiž jeden velký propojený kanál. Nejromantičtější místo v Itálii. Představte si jak krásně proplouváte jednotlivými kanály a uličkami pouze na klasické Italské loďce. Benátky jsou prostě nádherné. V některém z dalších článků bychom se chtěli Italským Benátkám věnovat podrobně.

Překrásný pohled na jeden z kanálů v Benátkách / Itálie

Překrásný pohled na jeden z kanálů v Benátkách / Itálie

Vatikánské zahrady

Máte rádi přírodu, květiny, stromy a upravené zahrady? Potom navštivte Vatikán a jeho překrásné zahrady.

Církevní kostely

V Itálii je mnoho církevních kostelů. Mezi top kostely patří bazilika Svatého Petra, kde můžete nalézt překrásné sochy a malby. Velice populární jsou také náměstí v Itálii.

Toto je pouze výběr míst, samozřejmě v Itálie existují další desítky míst kde se budete cítit nádherné a uvidíte překrásné věci. To ovšem zase v některém z dalších dílů, kde si o jednotlivých krásných místech povíme něco více a podrobněji.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.