Bulharsko letecky z Prahy, Ostravy, Brna a Pardubic

Bulharsko

Nejjednodušším a také nejrychlejším způsobem, jak se dostat do Bulharska je využít letecké dopravy. V Česku nastoupíte do letadla a za 2 hodiny už jste na některém z mezinárodních bulharských letišť. Jen o pár desítek minut déle už můžete směle využívat pobřeží Černého moře. Letecká doprava je výhodná. Nemusíte se nikde tlačit či přetrpět několik hodin vsedě při cestě autobusem nebo vlastní dopravou.

Letecky do Bulharska můžete odjet z Prahy, Brna, Pardubic či Ostravy. Přistávat budete na letišti v Burgasu nebo Varně. Burgas je položen jižněji než Varna a kde budete nakonec přistávat záleží na poloze vaší cílové destinace, zda máte v plánu dovolenou v jižněji položených letoviscích nebo spíše v těch severnějších. Další letiště v Sofii, Plovdivu a v Gorna Oryahovitsa jsou využívány turisty mířícími k moři velmi zřídka.

Bulharsko letecky z Ostravy, Prahy, Brna a Pardubic

Pokud se chystáte navštívit Bulharsko letecky z Ostravy budete vzlétat z letiště Leoše Janáčka v Ostravě. Nachází se cca 15 kilometrů od Ostravy mezi městy Mošnov a Studénka. Letiště je startovacím bodem pro cestu do řady dovolenkových destinací.

Naopak pokud máte objednané Bulharsko z Brna vzlétat budete z mezinárodního letiště Brno – Tuřany ležící cca 7,5 kilometrů jihovýchodně od Brna u historického slavkovského bojiště. Letiště bylo otevřeno v roce 1954 a v minulém roce odbavilo více jak 500 000 cestujících při nepřetržitém provozu.

Málokdo ví, že Bulharsko můžeme navštívit také z letiště v Pardubicích. To slouží částečně jako civilní a částečně jako vojenské letiště. Leží na okraji Pardubic u čtvrti Popkovice. Ročně odbaví cca 60 000 lidí mířících zejména do rusky mluvících zemí. Letecky z Pardubic do Bulharska se můžete dostat od roku 2008, kdy se začalo létat jak do Varny tak Burgasu.

Nejvíce turistů samozřejmě odletí na svoji dovolenou do Bulharska z Prahy z letiště Václava Havla. Největší české letiště odbaví více jak 10,5 milionů cestujících ročně. Rekordem byl v tomto ohledu rok 2008, kdy počet odbavených cestujících přesáhl hranici 12,63 milionů lidí. Nachází se v městské části Praha 6 – Ruzyně na severozápadním okraji Prahy.

Náš tip: Pokud si chcete dovolenou užít se vším všudy, rezervujte si zájezdy all inclusive. Snadná doprava a forma stravování all inclusive pro ty, kteří si chtějí dovolenou opravdu užít bez starostí.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.