Dějiště olympijských her, Vancouver, Kanada

Ptačí pohled na část Vancouveru

Město na pokraji divočiny, město kde vám medvědi dávají spát, tak by se dal ve zkratce nazvat Vancouver. Právem je tak Vancouver nazýván jako jedno z nejromantičtějších a  nejlepších měst na světě co se žití týče. Toho do syta využívají i statistíce emigrantů, kteří ve Vancouveru žijí. Nachází se zde dokonce 3. největší činská komunita v USA. První je samozřejmě čínská čtvrť v New Yorku a druhá v San Francisku. Přesto je Vancouver město, kde se dokonale sešly nejrůznější kultury a národnosti tak, aby spolu vytvořily komunitu, která bude bezproblémově žít hnedka vedle sebe.

Ptačí pohled na část Vancouveru

Ptačí pohled na část Vancouveru

Nevýhodou je ovšem počasí, které mě osobně by se vůbec nelíbilo. Prší zde totiž průměrně rovných 166 dní v roce a při té představě mi běhá mráz po zádech. Kvůli podobnému počasí bych si neuměl představit život v Anglii a tudíž asi i ve Vancouveru.

V blízkosti Vancouveru se nachází nádherná příroda od lesů až po zasněžené vrcholky hor. Poblíž městečka Whistler, kde se  koná olympiáda jsou vysoké hory, kde můžete lyžovat na některé z místních sjezdovek, které jedou v plném tempu. Jinde je zase unikátní park, který nemá obdoby. Stanley Park má totiž rozlohu 405 hektarů, najdete zde více jak 500 000 stromů a procházet se můžete po více jak 200 km cest a chodníků. Ročně jej navštíví více jak 8 milionů návštěvníků. V parku si můžete zahrát golf na místním hřišti, posedět si u jednoho ze dvou jezírek a nebo se můžete zajít podívat do akvária s více jak 60 000 rybami a vodními živočichy. To jsou panečku čísla, pro ty kdo tento park nenavštívil stejně jako já je to jen těžko představitelné.

Divočina poblíž Vancouveru

Divočina poblíž Vancouveru

Vancouver je ale také město medvědů. Můžete na ně narazit již kousek za městem, do přilehlých částí města dokonce medvědi chodí pro jídlo na zahrady. Podle odborníků nejsou černí medvědi tolik nebezpeční pokud nemají hlad, což po zimním spánku může být docela problém, naopak mnohem nebezpečnější jsou medvědi Grizzly. Může se vám tak lehce stát, že pojedete autem za Vancouver a u silnice na vás budou koukat medvědi. Krásný zážitek, ale vystupovat z auta nedoporučuji.

Vancouver je 3. největší město Kanady v provincii Britská Kolumbie a ve Vancouveru a jeho okolí žije více jak 2,18 milionů obyvatel. Vancouver je tedy rozhodně město, které by jste si neměli nechat ujít pokud do Kanady vyrážíte.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.