Symbol chorvatska město Dubrovnik

Dubrovnik, Chorvatsko

Pokud mluvíme o symbolech daných měst a států mezi nejznámějšími symboly patří rozhodně Eifellowa věž v Paříži či Colosseum v Římě. Přemýšleli jste někdy nad tím, jaký symbol by mohl být pasován Chorvatsku? Možná je to město Dubrovnik. Toto neuvěřitelné město vystavěné na skalách a obehnané vysokými hradbami lahodí nejednomu oku každého cestovatele.

Pohled na Dubrovnik z hradeb

Pohled na Dubrovnik z hradeb

Dubrovnik je především historické město a na své si zde přijdou především vyznavači památek. Většina toho co se v Dubrovniku děje se totiž odehráva uprostřed města mezi vysokými hradbami. Zde najdete spoustu restaurací, kavárniček, obchodů se suvenýry, ale také spoustu památek v podobě kostelů a kamenných starých původních domů.  Mezi nevšední zážitky patří ovšem zdejší vysoké hradby na které je možné se podívat. Dostane se vám krásný pohled na město pod vámi a na přilehlé chorvatské pobřeží.

Pokud nevíte co navštívit něco vám zkusíme doporučit. Pokud budete v Dubrovniku, rozhodně neminete hlavní ulici Stradun, navštívit by jste měli Princes Palace, kostel St. Straho či již zmíněné hradby. Není to ovšem vše, v Dubrovniku najdete spousta dalších památek.  Nezapomeňte ochutnat také některé z mořských pochutin v místních restauracích. Jídlo ani služby nejsou v Dubrovniku předražené na tolik, že by jste si jídlo či jiné služby museli odpustit.

Náš tip: Nabídka zájezdů do Chorvatska

Pokud máte rádi Chorvatsko a  dosud jste nenavštívily Dubrovnik, je to jako by jste Chorvatsko ještě neznali. Město je fascinující a okouzlující. Stačí se podívat na přiložené fotografie a ihned zjistíte proč.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.