Nejkrásnější pláže světa – Zanzibar, pláž Nungwi

Zanzibar je jedno z nejpohodovějších míst na Zemi. Pokud se vydáte dobít tento africký ráj, neměli by jste rozhodně zapomenout na návštěvu jedné z nejkrásnějších pláží na světě Nungwi. Ta leží na severu Zanzibaru. Pro přehlednost se podívejte na mapu google.

Na pláži Nungwi v Zanzibaru na vás čekají neobyčejné zážitky. Především nádherný jemný písek, který vzniká omýváním korálových útesů Indickým oceánem již po tisíciletí. Díky strmějšímu spádu vody nevzniká na této pláži až takové množství řas (téměř žádné řasy), což nám dává nádherný pohled na čistý bílý písek, nádherné tyrkysové moře, čistě modré nebe. Budete si připadat jako v ráji a doslova ztratíte dech.

Pláž v Zanzibaru a na pozadí stará loďka místního rybáře.

Pláž v Zanzibaru

Pláž Nungwi leží v malém městečku, kde si budete připadat jako by se život zastavil. Nespěchající lidi, staré rybářské lodě, které budou každý dnem vyplouvat na moře či vás možná překvapí staré chatičky na pobřeží. Ale nezoufejte i v Zanzibaru na pláži Nungwi budete moci dělat co vás napadne. Hned se nabízí potápění do průzračné vody plné korálových útesů a barev, pokud nejste zrovna potápěč, můžete šnorchlovat na hladině Indického oceánu. Nechybí ani vodní sporty jako jízda na kajaku či windsurfing. Na své si přijdou i vyznavači klidnější dovolené a to v místních barech a restauracích, kterých je na pláži dostatek.

Zanzibaru se mnohdy přezdívá země vůní a to hlavní díky všude se vyskytujícímu a vonicímu hřebíčku. Přesto je Zanzibar jednou z chudších zemí, na které se prozatím tolik nevyřádila moderna dnešní doby  a i proto je dnes hodně lidí v Zanzibaru stále bez elektřiny a pitné vody. Děti nemají peníze a tak se nedivte pokud si budou na ulici hrát s odpadky, pro ně to působí jako ta nejmilejší hračka.

Zde je krátké video z pláže Nungwi v Zanzibaru.

Zdroj: Youtube.com
Autor: larsbarsballe

Pokud máte zájem navštívit některý z afrických letovisek, využijte nabídky společnosti Invia, nějvětšího prodejte zájezdů na internetu.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

1 odpověď to “Nejkrásnější pláže světa – Zanzibar, pláž Nungwi”

  1. kolb napsal:

    Dobrý den,
    poptáváme zájezd na Zanzibar, pro 3 páry, All in, menší hotel klidně i bungalovy, blízko moře a to na 10 nocí.
    V termínu začátek ledna 2012.
    Děkuji Kolb

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.