Vyrážíte na cesty? Nezapomeňte na pojištění

Bouračka auto

Čas dovolené se nezadržitelné blíží. Jako každým rokem cestují češi nejvíce do nepříliš vzdálených destinací jako Slovensko, Itálie či Chorvatsko. Proto bychom měli dávat pozor co je potřeba při takových cestách sjednat a co je potřeba vyřídit pro bezproblémovou jízdu na dovolenou.

Povinné ručení při cestování autem

Jako vlastník či spolumajitel automobilu v České Republice musíte mít povinně sjednáno povinné ručení. Povinné ručení jak sám název napovídá musí mít každé registrované vozidlo (název povinné) s tím, že pokud způsobíte na cestách škodu, je vám z pojistky proplacena náhrada této škody. Povinné ručení tak sebou nese výhodu ušetření výloh spojených se způsobenou škodou, ale také další výhody, které oceníte na vašich cestách na dovolenou, ale třeba i na služební cestu.

Cestovní pojištění

Velice důležité je si před cestou zřídit cestovní pojištění. Pokud na vaši dovolené dojde k úrazu, máte nárok na  nezbytné ambulantní vyšetření, léky, pobyt v nemocnici, ošetření zubním lékařem či převoz do České Republiky pokud to váš zdravotní stav nedovoluje běžnými prostředky. Všechny tyto výhody vám cestovní pojištění proplácí ze zaplacené pojistky. A tím výhody nekončí. Můžete si k základnímu programu cestovního pojištění objednat také asistenční služby či pomoc při ztrátě dokumentů v zahraničí. Na cestovní pojištění nikdy nezapomínejte, protože nikdy nevíte co se může stát a nejenom finanční pomoc se v takovém případě hodí.

Havarijní pojištění

Chystáte-li se na dovolenou automobilem, nemělo by vám uniknout havarijní pojištění, které vás ochrání před finanční újmou v případě odcizení vozidla, poničení vozidla živelnou pohromou či před krádeží. Existují základní balíčky, ke kterým je možné dokoupit služby navíc.

Chystáte-li se na dovolenou nezapomeňte pojistit sebe ale i váš automobil. Veškeré procesy jsou dnes již dostupné přes online formuláře z pohodlí vašeho domova a s ještě výhodnější cenou a vy tak nejenže ušetříte spoustu času, ale také spoustu případných starostí.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.