Vybíráme 5 nejkrásnějších Thajských ostrovů

Koh Tao Thajsko

Ostrovy při pobřeží Thajska v Andamanském moři a zálivu Siam patří mezi nejkrásnější místa na světě. Některé z ostrovů jsou světově proslulé díky svým nádherným plážím a neopakovatelnou atmosférou. Pojďme se společně podívat na 5 nejkrásnějších ostrovů Thajska vhodné pro rekreaci, relaxaci i zábavu.

5. místo: Ko Phangan

Ko Phangan je ostrov ležící v Thajské zálivu napůl cesty mezi ostrovy Ko Samui a Ko Tao. Jedná se o známou destinaci pro tzv. baťůžkáře, tedy turisty, kteří přijíždí na ostrov pouze s batohem a to z důvodu poznávání kultury Thajska i celého okolí včetně deštných pralesů. Každý rok hostí ostrov jednu z největších párty na světě zvanou jako Full Moon Party. Večírek se koná za doprovodu elektronické hudby přímo na pláži. Turisté, kteří chtějí strávit klidnější dovolenou na Ko Phangan, mohou navštívit krásné buddhistické chrámy. Ostrov je také známý pro své lázně a meditační kurzy.

4. místo: Phuket

Provincie Phuket pokrývá stejnojmenný ostrov a několik menších ostrůvků ležících v blízkosti západního pobřeží Thajska. Společně s Bangkokem je nejznámějším turistickým letoviskem země. Nabízí malebné písečné pláže a četné resorty sloužící k ubytování turistů. V blízkosti pláží se nachází celá řada prosperujících restaurací, barů a obchodů, nočních klubů a nákupních zón. Mezi další atrakce, kvůli kterým se na ostrov vyplatí zajet patří zdejší golfové hřiště, historické památky a muzea.

3. místo: Ko Chang

Ostrov Ko Chang se nachází v blízkosti hranic s Kambodžou. Jedná se o třetí největší ostrov v Thajsku. Je hornatý a známý pro své velkolepé vodopády, nádherné korálové útesy, deštné pralesy a malebné písečné pláže. Za méně než 10 let se ostrov Ko Chang stal jednou z nejoblíbenějších a největších turistických lokalit v zemi, ale stále je daleko klidnější než hlavní turistická letoviska Phuket a Ko Samui.

2. místo: Koh Tao

Koh Tao je velmi rychle rostoucí rekreační Thajské letovisko. Ostrov uspokojuje zejména ty, kteří touží po potápění, turistice a horolezectví. Každý rok zde asi 7 000 potápěčů získá certifikát o absolvování potápěčských kurzů. Velmi oblíbený je také rybolov ve velmi hustě obydleném moři. S přílivem turistů v letovisku vzniká cela řada nových podniků, barů a restaurací. Pokud hledáte klidnější místo na dovolenou, měli by jste se porozhlédnout po jiné ostrově.

1. místo: Ko Phi Phi

Ko Phi Phi je malé souostroví v provincii Krabi v jižním Thajsku. Ko Phi Phi Don je největší ostrov ze skupiny a jediný ostrov, kde žijí stálý obyvatelé, zatímco menší ostrov Ko Phi Phi Leh je známý kvůli natáčení filmu The Beach (Pláž) s Leopardem Di Capriem. Ko Phi Phi byl těžce zasažen tsunami v roce 2004, kdy byla kompletně zničena infrastruktura ostrova. Nicméně rychle zde vyrostly zcela nové komplexy, které musí dodržovat přísnou vyhlášku omezující maximální výšku budov tak, aby z každé další budovy byl nádherný výhled na okolní moře.

Který ostrov je vítěze pro vás?

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

2 odpovědí to “Vybíráme 5 nejkrásnějších Thajských ostrovů”

  1. Eliška napsal:

    Thaisko je moje srdcová záležitost. Velice doporučuji.

  2. Dominik napsal:

    Mě se líbí Thajsko moc líbí 🙂 Hlavně tyto ostrovy: http://www.exotickapriroda.cz/blog/clanky/poznejte-krasu-thajskych-ostrovu 🙂 Je to vážně nádhera :))

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.