Plavba po Nilu v Egyptě

Řeka Nil v Egyptě vyvolává již po staletí celou řadu otázek a je s ní spojeno mnoho tajemství. Plavbou po Nilu se dostanete přes zemi dávných civilizací a získáte tak nejlepší možný přehled o všech historických památkách, které se podél řeky nacházejí. Těšit se můžete na celou řadu chrámů, pyramid, hrobek i kulturu obyvatel, pro které je řeka Nil symbolem života a hospodářství.

Plavba po Nilu v Egyptě je úžasný zážitek, který vás nechá nahlédnout do venkovského stylu života Egypťanů. Mnoho lidí při návštěvě Egypta je turisticky živé oblasti s moderními hotely, jak ale žijí obyvatelé na venkově tuší opravdu málokdo. A to i přesto, že tento styl života je neměnný již po stovky let.

Co uvidíme při plavbě po Nilu?

Údolí králů, to je „děsivé“ místo s více než 600 královskými hrobkami, včetně hrobky Tutanchamona, jedné z nejznámějších postav starověkého Egypta. V těchto královských hrobkách byli zapečetěni mumifikovaní faraóni, kteří byli vypraveni na posmrtný život.

V blízkosti budete mít možnost navštívit také Memnonovy kolosy, dvě gigantické sochy vládce na trůnu, kteří kdysi střežili vchod do dávno ztraceného chrámu.

Na západním břehu Nilu v Luxoru stojí chrám královny Hatchepsut. Postaven byl na počet jediné ženy, která vládla Egyptu jako faraon. Chrám je postaven na útesu a stoupá v monumentální kaskády.

Další možností zastávky je jeden z nejinspirativnějších chrámů starověkého Egypta – Karnak. Stavěn byl více jak 2000 let. Má 3 svatyně, pomníky, obelisky i obrovské přijímací haly.

Stejně jako chrám v Karnaku i ten stojící v Luxoru stojí za to navštívit. Chrám Luxor byl postaven pro rituální praktiky festivalů.

Monumentální chrám boha Hora je nejdochovalejší egyptskou duchovní svatyní. Věnován byl bohovi oblohy. Dává nám jasnou představu o tom, jak kdysi starověké chrámy opravdu vypadali. Po průchodu obrovskou branou, kterou střeží obrovské žulové sokoli se dostanete na nádvoří a posvátná místa, na kterých je patřičné, že prošly řezbářskými pracemi.

Zkrátka a dobře plavba po Nilu je zcela jiný druh dovolené, než na který jsme v Egyptě zvyklí. Pokud vás ale zajímají tajemství Egypta, patrně se jedná o nejlepší způsob jak poodkrýt roušku tajemství nejstarších civilizace světa.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.