Vlastní stravování nebo All inclusive? Toť otázka k zamyšlení i pro vás!

Pohled z pobřeží Primoštenu

Léto je konečně po dlouhé době a tuhé zimě tady. Pro většinu z nás to značí jediné. Naše myšlenky se znovu budou zamýšlet nad letní dovolenou u moře. Stačí první záblesk slunečního svitu a už se nemůžete dočkat, až se vydáme vstříc prvním dobrodružstvím. Ještě než si ale rezervujete svoji letní dovolenou, vyvstává několik otázek před jejím pořízením. Jednou z takových otázek je i volba stravovacího režimu. Vlastní stravování nebo all inclusive?

All inclusive dovolená

Jednou z klíčových otázek, které si musíte před rezervací ubytování položit je, zda chcete dovolenou all inclusive nebo s vlastním stravováním. S all inclusive dovolenou se nemusíte starat o hladové ani žíznivé krky. O vše je postaráno. Nemusíte se starat o denní nákupy, nemusíte měnit peníze na cizí měnu a dokonce je nemusíte ani vybírat. Veškeré jídlo a pití máte v hotelu zdarma po celou dobu pobytu. Zapomeňte na denní výlety pro chléb, sýr či mléko a především zapomeňte na zapínání sporáku a plynových hořáků.

Vlastní stravování

Možnosti all inclusive dovolené vypadají velmi lákavě, nicméně i pro vlastní stravování existuje celá řada důvodů. Tím prvním je možnost ochutnávat místní suroviny a zpracovávat je do svých oblíbených pokrmů. Máte také kontrolu nad tím, co a kdy jíte.

V případě all inclusive služeb si připlácíte. Pokud máte ale spořivé myšlení, může vás vyjít dovolená s vlastním stravováním levněji. Neplatíte kuchaře, protože si vše uvaříte sami a navíc nakoupíte na místních trzích velmi levně a především vše čerstvé. Další výhodou je kontakt s místními prodejci a tedy poznání určité kultury i typických znaků místních obyvatel. Pokud tedy hledáte levnější dovolenou, vlastní stravování je to, co vám může ušetřit peníze.

Kam jet na dovolenou?

Poté, co jste se rozhodli jaký typ stravování na své dovolené chcete, musíte zvážit cílovou destinaci vhodnou pro daný typ stravování. Španělsko je země, která nabízí obě možnosti. U vlastního stravování máte možnost ochutnat typické španělské speciality naopak u hotelových all inclusive dovolených máte vše na co si vzpomenete.

Chorvatsko je země, kam si každý Čech vozí plné auto jídla. Možná až zbytečně vezmu-li jak výhodné je nakupování na místních trzích. Stále častěji ovšem lidé jezdí do Chorvatska s all inclusive stravováním. Je to znovu záležitost pohodlí a luxusu.

Mekkou all inclusive dovolených jsou země jako Egypt, Turecko, Tunisko a Maroko. Právě tady se vyplatí sáhnout po all inclusive službách, protože místní trhy nejsou tak rozvinuté jako v Evropských metropolích. Ačkoliv o kvalitě a nabídce by se dalo například v tuniském Marakéši velmi pochybovat.

Konečné rozhodnutí

Jak se nakonec rozhodnete přeci jen záleží na vás a vašich osobních preferencích. Před nákupem je ale vždy dobré zvážit obě možnosti a posoudit výhody jednoho či druhého. Nakonec si vyberte ten, který má více pozitiv splňuje vaše požadavky.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

1 odpověď to “Vlastní stravování nebo All inclusive? Toť otázka k zamyšlení i pro vás!”

  1. Dave napsal:

    Zdravím návštěvníky, předem musím podotknout, že se jedná o zajímavý článek k zamyšlení. Shodou okolností jsme jeden takový podobný prezentovali i u nás na webu, tak pokud vás téma zaujalo, tady je odkaz – http://www.letni-dovolene.cz/magazin/vlastni-potraviny-na-dovolene-v-zahranici-ano-ci-ne-8

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.