Kefalonie – klenot Jónského moře

S řadou idylických přímořských vesnic, úžasných pláží, čistým tyrkysovým mořem a tyčícími se horami pokrytými voňavými borovicemi, Kefalonia je vzácným klenotem Jónského moře. Tento ostrov v Řecku je rájem zejména pro ty, kdo hledá klidnou a ničím nerušenou dovolenou, uvolněný způsob života, úžasnou krajinu a dlouhá teplá léta.

Hlavním městem ostrova je Argostoli. Dobré místo, kde začít toulky po Kefalonii. Jedná se o malé město, ale najdete tu řadu dobrých restaurací, značkových obchodů a poměrně slušné a dostupné ubytování. Své kouzlo vám plně ukáže v historické části dlážděných ulic a v krásném přístavu.

V blízkosti Argostoli existuje celá řada pláží, které jsou považovány za jedny z nejkrásnějších v celé Evropě. 10 minut jízdy od města se nachází pláž Lassi se zlatavým pískem a nádherným panoramatickým pohledem na Jónské moře. Turisty mnohem častěji navštěvované jsou ovšem pláže Skala a Antisamos.

Myrtos Beach pro milovníky exotických pláží

Specifickou pláží je Myrtos beach. Pláž je lemována útesy a jediná cesta dolů vede přes klikatou horskou cestu. Po náročné cestě ovšem budete odměněni jedním kilometrem bílého písku, oblázků a nádherného křišťálově čistého moře. Vysoko nad pláží je velká vyhlídková plošina, kde můžete pořídit ty nejkrásnější fotografie z dovolené, jaké si člověk může představit. A patrně taky zjistíte, že Myrtos Beach je pláž, která vypadá stejně úchvatně z dálky i z blízka.

V západní Kefalonii u pobřežní silnice se nachází město Assos. To je ztělesněním klidu. Díky půvabné zátoce a poloostrovu, který vesnici obklopuje se obec cítí poněkud odtažená od hlavního turistického ruchu. Ovšem právě zde nalézají útočiště ti, kteří milují klid, pohodu a poznávání. Voda je tu v zátoce klidná a ideální pro koupání, zatímco si vaše ratolesti dovádí ve vodě, vy si můžete dopřát v některé z místních taveren čerstvé ryby a saláty.

Hodně z života na Kefalonii se soustředí do oblastí pobřeží. Ale jedna z nejpůsobivějších památek na Kefalonii se nachází přímo v srdci ostrova. Melissani Cave je podzemní zázrak, prostorná přírodní struktura jezera s nejčistší vodou, jakou si lze představit.

Láká vás Kefalonia, Řecko? Vyberte si svůj zájezd do Kefalonie už nyní.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.