Santorini nejlevnější dovolená Řecko

Hotel vystavěný na skále, ostrov Santorini, Řecko

Santorini je nádherný sopečný řecký ostrov, jehož romantická krajina se stává častým cílem nejen novomanželů, ale také párů dychtících po chvilkách romantiky. Patříte mezi ně i Vy nebo vás zkrátka jen zajímá nejlevnější dovolená na Santorini? Pak s námi objevte kouzlo tohoto souostroví a rezervujte si svůj vysněný zájezd už teď.

O Řeckém ostrově Santorini

Santorini se často potýká s označením nejkrásnějšího Řeckého ostrova. Což není daleko od pravdy. Často se o něm říká, že je bájnou Atlantidou. Ať tak či tak, ostrov Santorini poskytuje jeden z nejromantičtějších západů slunce v Řecku a dost možná i v celé jižní Evropě.

Ostrov má tvar půl měsíce a omývá jej Egejské moře. Vzhledem k sopečnému původu je ostrov pokryt černým lávovým pískem s lagunou, která vznikla erupcí sopky. Ubytováni budete převážně na strmých skalách ostrova, kde stojí celá městečka s typickými modro-bílými domky, kupolovitými střechami a uličkami jako z pohádky.

Nejlevnější dovolená na ostrově Santorini

Ačkoliv by mohlo zdání klamat, Santorini není dosud masově turisticky zasaženo jako jiné oblasti Řecka. Hotely a penziony jsou spíše menšího charakteru vhodně zasazeného do scenérie celého ostrova. Což jen podtrhuje autentičnost celé dovolené.

Východní strana ostrova je vhodná pro dovolenou na pláži. Ačkoliv je tu lávový černý či šedý písek, jednu nespornou výhodu to má. Je tu nejčistší moře v Řecku.

A že není nejlevnější dovolená v Řecku na ostrově Santorini žádná iluze si můžete zjistit během jedné minutky sami. Díky nabídce zájezdů cestovních kanceláří. Doporučujeme využít nabídek seriózní agentury Invia.cz.

Mezi nejoblíbenější letoviska souostroví patří Kamari v závěsu pak Perissa, Imerovigli, Oia a Monolithos.

Nejlevnější dovolená na Santorini vychází již od 10 990 Kč v hlavní turistické sezóně na 11 dní s vlastním stravováním. Pokud vyžadujete alespoň polopenzi nebo snídani, počítejte s cenou o 3-5 tisíc více.

Víte že… V dávné historii bylo Santorini pojmenováno jako Kallisti, což v překladu znamená „nejkrásnější“?

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.