Kde zažít nejkrásnější dovolenou v Řecku bez davů turistů?

Kde se ubytovat

Nemůžete si vybrat v bohaté nabídce dovolených a zájezdů od desítek cestovních kanceláří? Nevíte, podle čeho se rozhodnout, zda si připlatit nějakou tu tisícovku nebo zvolit nejlevnější dovolenou, kterou najdete? Podívejte se, na co si dát pozor při výběru cestovní kanceláře a konkrétního zájezdu tak, aby vaše dovolená probíhala hladce, podle vašich představ a abyste za své peníze dostali opravdu to nejlepší.

Kam vyrazit

Kde zažít_1

Chorvatsko je tradiční destinací českých turistů, pokud se ale chcete vyhnout davům Čechů směřujícím ke Středozemnímu moři, zvolte jiné místo. Skvělou a rozhodně ne finančně náročnou variantou jsou letecké zájezdy na jihovýchod Evropy, kde je nádherná příroda, teplé podnebí a spousta kouzelných zákoutí, kde se můžete skrýt před masovým turismem. Především řecké ostrovy jsou známé mezi cestovateli jako místo, které vás nadchne a nepustí.

Na každém z řeckých ostrovů je turistická zóna, kde se v hlavní sezóně můžete setkat s davy turistů, existují ale také cestovní kanceláře, které se specializují na vyhledávání menších a klidnějších míst, kde zažijete skutečně kouzelnou dovolenou. Mezi nejznámější a největší ostrovy patří Kréta nebo Rhodos, v Řecku je ale spousta menších krásných ostrovů, které vám učarují: „plovoucí zahrada“ ostrov Kos, divoký Karpathos nebo ostrov opředený legendami Samos.

Kde se ubytovat

Kde se ubytovat

Ubytování je jednou z nejdůležitějších položek vaší dovolené. Je logické, že chcete, aby vás na dovolené při spánku nerušili sousedé, abyste měli veškeré pohodlí a abyste byli na hezkém a příjemném místě, odkud můžete snadno vyrazit na pláž nebo na procházku. Častým problémem bývá, že cestovní kanceláře nabízí zájezdy s fotkami ubytování, které dodá přímo hotel nebo penzion. Takové fotky mohou mást nebo skrývat nedostatky, které na místě jsou. Nejlepší variantou proto je, že zaměstnanci kanceláře osobně kontrolují ubytování, která nabízí, a pořizují vlastní fotografie. Také vám mohou nabídnout a zajistit konkrétní pokoj s přesnými informacemi o vybavenosti. Věnujte tedy dostatečnou pozornost výběru cestovní kanceláře.

Také vám doporučujeme hledat menší ubytování a vyhnout se obrovským neosobním hotelům. V kouzelných řeckých penzionech na stráních nebo apartmánových domech se nebudete muset přetahovat s ostatními turisty o pozornost pracovníků, omezovat se na malém prostoru nebo se trápit kvůli hluku.

Kde jíst

Už jste vyzkoušeli některou ze specialit řecké kuchyně? Pak vězte, že řecké jídlo chutná přímo na místě ještě mnohem lépe než u nás. Pokud chcete zažít kouzlo řeckých chutí, doporučujeme vyhnout se dovoleným all-inclusive a zvolit zájezd, který je bez stravy nebo jen se snídaní. Každé řecké městečko nebo vesnice má spoustu malých kouzelných taveren, kde za rozumné peníze ochutnáte skvělé čerstvé ryby, neuvěřitelně chutnou zeleninu dozrálou na slunci nebo křehké balkánské dezerty.

Chcete zažít opravdu kouzelnou dovolenou? Podívejte se na nabídku last minute zájezdů v Řecku a Bulharsku za rozumné ceny!

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.