Co navštívit v Berlíně

Berlín se nachází v severovýchodní části Německa a díky jeho dostupnosti z České Republiky je vhodný pro poznávací výlety. Berlín je znám především pro svoji vysokou životní úroveň, architekturu, divoký noční život a známé festivaly. Pojďme se společně podívat na nějaké atrakce, které bychom měli v Berlíně vidět.

Berlínská státní knihovna

Berlínská státní knihovna byla založena před 350 lety v roce 1661 Friedrichem Wilhelmem I Von Brandenburgem. Archív státní knihovny obsahuje neuvěřitelné množství exponátů, téměř 10 milionů knih, 1 milion map, 180 000 časopisů a novin, 60 000 rukopisů a další historické památky. Rozsah sbírky je tak velký, že musí být umístěn ve dvou na sobě nezávislých budovách.

ZOO Berlín

Více než 15 000 zvířat se nachází v centrálním parku Berlína, což představuje více než 1500 druhů zvířat. Ve většině případu jsou zvířata pouze ve volném výběhu bez dalších zábran. Návštěva je rozhodně velkým zážitkem.

Braniborská brána

Symbol míru a asi největší památka Berlína, kterou musí vidět každý návštěvník tohoto města. Uvedena zpět byla v roce 1788 Friedrichem Wilhelmem II, navržena byla Karlem Gothardem Langhansem. V dobách komunismu byla součástí Berlínské zdi a dnes symbolizuje znovusjednocení města.

Památník Holocaustu

Památník byl vybudován a věnován památce 6 milionů židů, které se snažili nacisté během své nadvlády vyhladit. Památník se nachází poblíž Braniborské brány. Navržen byl Peterem Eisenmanem. Vedle pomníku je možné shlédnout mnohdy neuvěřitelné příběhy lidí, kteří holocaust přežily. Památník je trvalou připomínkou této hrozné doby.

Stejně jako ve většině podobných měst, je i v Berlíně možné navštívit nepřeberné množství zajímavých muzeí. Mezi ty nejlepší patří rozhodně Pergamon museum, kde můžete shlédnout historii a novověk se vzácnými exponáty.

Do Berlína se pořádají také poznávací zájezdy. Máte-li zájem poznat město našeho hraničního souseda, můžete tak učinit již od pár set korun autobusovým zájezdem.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.