6 nejlepších dovolenkových lokalit v Mexiku

Exotická dovolená

Nádherné pláže, korálové útesy, bájná kultura a starověké Mayské civilizace. To všechno dělá z Mexika jednu z nejpopulárnějších turistických destinací světa. Mexiko je země barev a kontrastů. Na jedné straně vidíte přeplněné pláže na druhé liduprázdná koloniální města. Ruch ulice střídají divoké džungle plné opic a papoušků. Majestátní hory sestupují do vzdálených pouští. To vše v pozadí ruin Mayských civilizací zasazených do přírodních krás Mexika, zcela mimo moderní metropole. Pojďme se společně podívat na nejlepší letoviska v Mexiku, coby dovolenkové destinace.

Cozumel

Cozumel se nachází na pobřeží karibského moře na poloostrově Yucatan. Třiceti-mílový poloostrov je jednou z nejlepších potápěčských lokalit na západní polokouli. Z tohoto důvodu tu téměř na každém kroku naleznete potápěčský obchod. Cozumel je také jednou z nejnavštěvovanějších lokalit plaveb v Karibiku.

Playa del Carmen

Playa del Carmen je živoucí letovisko ve státě Quintana Roo na poloostrově Yucatán. Dříve klidná rybářská vesnice, je dnes výrazně ovlivněna evropským zájmem turistů. Město se v posledních letech doslova proměnilo v pulzující letovisko plné zábavních podniků a luxusních hotelových resortů. To vše na jedněch z nejkrásnějších pláží světa.

Puerto Vallarta

Puerto Vallarta se nachází v zátoce Banderas podél tichomořského pobřeží Mexika ve státě Jalisco, kde patří mezi nejpopulárnější rekreační střediska. Nádherné pláže a svěží džungle v dáli na kopcích tvoří panorama tohoto malebného města, které je plné koloniálních památek, prvotřídních lázní, gurmánských restaurací, obchodů a desítek nočních klubů.

Mexico City

Hlavní město Mexika, Mexico City je jedním z největších měst na světě. Složeno je z mnoha etnických skupin z celého světa. Nejenže se jedná o nejdůležitější politické, kulturní a vzdělávací centrum v Mexiku, ale také je jedním z nejdůležitějších finančních center v celé Latinské Americe.

Los Cabos

Letovisko Los Cabos si v posledních letech získalo velkou popularitu a právem mu patří druhé místo v žebříčku nejlepších míst k návštěvě v Mexiku. Nachází se v mexickém státě Baja California Sur a skládá se ze dvou měst San Jose a San Lucas, které se dělí o dvacet mil dlouhou scénickou silnici známou jako The Corridor („koridor“). Město si získalo svou popularitu i mezi rybáři.

Cancun

Kdo jiný by mohl v našem žebříčku skončit na prvním místě, než nejpopulárnější Mexické letovisko Cancún. Na karibském pobřeží poloostrova Yucatán v Mexiku najdete vše, co od exotické dovolené očekáváte. Nádherné pláže poseté bílým prachovým pískem a omývané tím nejkřišťálovějším mořem, hotelové zóny plné luxusu, mayské zříceniny co by kamenem dohodil, moderní atrakce i pulzující noční život plný barů a restaurací. To je Cancun. Nejlepší letovisko, které můžete v Mexiku navštívit.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.