Cozumel, Mexiko

Pláž v Hurghadě

Asi 10 kilometrů od pevniny se nachází největší Mexický ostrov – Cozumel. Leží u poloostrova Yucatán na jihovýchodě Mexika a dostat se na něj můžete za pomocí hodinové jízdy trajektem nebo krátkým doletem z letiště v Cancunu.

Cozumel je místo, kam chcete jít, pokud hledáte moderně laděné středisko smíchané s Mayskými artefakty. Můžete se těšit na prvotřídní hotely i restaurace, v nichž se spojí moderní doba s tou historickou. Dovolená na ostrově Cozumel je obvykle soustředěna podél krásné písečné pláže. Na výlet ale můžete vyrazit například do Cozumelského města San Miguel, které má na výběr celou řadu mezinárodních restaurací a obchodů, které lemují ulice města.

Cozumel je ale znám především pro své přírodní krásy, nádherné pláže a prvotřídní možnosti potápění. Přesto je hojná část ostrova pokryta hustou džunglí, která je domovem exotických rostlin a živočichů, jako jsou papouškové, makaky, jeleni či ještěrky. Západní pobřeží ostrova je domovem luxusních hotelů a letovisek, místo známé také pro zastávky výletních lodí.

Pláže Cozumel

Pláže na Cozumelu spadají do kategorie bělostných pláží s jemným bílým pískem. Ty omývá křišťálově čisté moře, které je domovem korálových útesů. Nejkrásnější pláže na Cozumelu lze najít na chráněné jihozápadní straně ostrova. Tento úsek je známý též pro nádhernou část s korálovými útesy a chráněnou oblastí Parque Marino de Cozumel. Ideální to místo pro potápění a šnorchlování.

Podél tohoto úseku najdete pláže Playa Corona a Playa Palancar, ale pokud hledáte větší pláže budete muset navštívit Playa Sol a Playa San Francisco, oblíbená místa pro zastávky výletních lodí. Podél celého pobřeží je spousta plážových klubů, kde se lze najíst i napít. Lze si u nich také pronajmout lehátka a slunečníky na pláži.

Dlouhé pláže Playa Santa Pilar a Playa San Juan se nachází v severní části ostrova a jsou obklopeny velkými středisky. Právě severní pobřeží ostrova je známo pro své nádherné písečné pláže. Naopak západní strana ostrova dosud příliš nepoznala lidskou ruku a nabízí divoké karibské pláže.

Potápění

Cozumel je hodnocen jako jedna z pěti nejlepších potápěčských lokalit na světě. Stejně jako potápění a šnorchlování jsou tu populární i vodní sporty, rybolov na volném moři a plachtění. Slavný podmořský badatel, oceánograf a filmař Jacques Cousteau objevil úžasné korálové útesy kolem ostrova a natáčel zde své dokumenty již v roce 1960. A tečka na závěr? Plavání s delfíny v teplých vodách karibiku. I to vás při dovolené na ostrově Cozumel čeká.

Daleko od pláží ve vnitrozemí má Cozumel celou řadu Mayských památek, které můžete prozkoumat včetně mayských chrámů, jako je Castillo Real a San Gervasio. V okolí je také spousta možností výletů. Asi ten nejoblíbenější je výlet trajektem do letoviska Playa del Carmen na prohlídku slavné Mayské zříceniny.

Cozumel je obklopen teplým Karibským moře, jehož teplota neklesá po celý rok pod 25 stupňů celsia. Subtropické klima je ideální pro milovníky slunečních paprsků. Průměrné denní teploty ve stínu mají 28 stupňů celsia a život tu jistě zpříjemňuje vlhkost a chlazení mořským vánkem.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.