Ostrov Kréta, Řecko

Kréta

Řecko mezi svým bohatstvím skrývá mnoho. Jednou z jeho cenností je i ostrov Kréta. Kréta je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Řecku. Leží ve Středozemním moři a je největší z Řeckých ostrovů. Nabízí více jak 900 km pobřeží s překrásnými písečnými plážemi, zátokami a zálivy.

Když už byla řeč o krásných písečných plážích, mezi ty nejlepší patří Elafonissi a Falasarna v Chanii, na severním pobřeží potom Georgioupolis a na severovýchodě Kréty se nachází neméně krásná pláž Vai.

Aktivity na Krétě

Ostrov Kréta nenabízí svým návštěvníkům pouze nádherné pláže, vaši dovolenou si můžete užít i aktivně. Oblíbenou aktivitou je prohlídka historie daného státu. I na Krétě najdete spoustu míst, které vybízí k vaší návštěvě, jako například archeologické muzeum v Heraklionu a další historická místa.

Patříte-li k vyznavačům aktivní dovolené, nadchne vás možnost projížďky na kole po zdejších kopcích, na kterých narazíte na nejednoho horolezce. Na ostrově Kréta jsou vhodné podmínky pro potápění a šnorchlování. Ještě oblíbenější aktivitou je ovšem pěší turistika. Především v jarních měsících se sem vydávají stovky turistů prozkoumat zdejší pobřeží a horské stezky. V tomto ohledu je oblíbená trasa Samaria. A pokud neradi chodíte, potom využijte poznávání krás ostrova z koňského sedla.

Elounda, Kréta

Elounda, Kréta

Last minute zájezdy Kréta

Pokud jsme vás stále nepřesvědčili o tom, že dovolená na Krétě stojí za to, podívejte se na last minute Řecko, kde na vás čekají výhodné nabídky zájezdů nejen z této oblasti. Navíc na vás v následujících měsících čeká středomořské počasí o teplotách až 28 °C a téměř 13ti hodinami slunečního svitu denně. Během září a října se teploty na Krétě pohybují kolem 20 °C. V zimních měsících teplota klesá na příjemných, ale chladivých 10-12 °C. Kréta je zkrátka pro báječnou dovolenou jak stvořená.

Na Krétě doporučujeme zapůjčit auto. Mrkněte se na Autopůjčovnu na Krétě.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.