Jedinečné italské jezero Lago di Garda

Gardské jezero nebo chcete-li italsky Lago di Garda je úchvatný přírodní úkaz na severu Itálie. Jezero leží poblíž Dolomit (na severu) jehož vrcholky stoupají až do výšky 10 000 stop. Na jihu jezera jsou kopce mírnější a více vybarvují architekturu Itálie. Jezero má dokonce ve své nejhlubší části téměř 1000 metrů. Proto dbejte zvýšené opatrnosti při toulkách jezerem na lodích či při plavání.

Jezero se nachází ve významné poloze a v roce 2009 bylo dokonce zařazeno na seznam památek UNESCO. Využívají jej především motorkáři a cyklisté. Ty zde mohou stoupat po strmých i méně obtížnějších trasách. Cyklisty se to tu jen hemží, i proto se jezero Lago di Garda stalo cyklistickým rájem s nezapomenutelnými zážitky.

Mezi další kategorii lidí, kteří každoročně vyrážejí poznat krásy jezera patří pěší turisté. Podél pobřeží lze totiž nalézt velké množství zajímavostí na jejichž konci naleznou návštěvníci oblíbené turistické cíle. Okolí jezera nabízí spoustu nádherných vesniček a samotný pohled na jezero z některého z kopců je naprosto úchvatný.

Díky středomořskému klimatu se zde daří nejedné odrůdě vína. Jste-li milovníci tohoto lahodného moku, potom nezapomeňte ochutnat v některé s místních hospůdek a restaurací. Výjimkou nejsou ani kvalitní olivy a velké citrony.

Přístav Lago Di Garda

Přístav Lago Di Garda

Lago di Garda je co se týče sportu opravdu výjimečná. Vedle již zmíněné cyklistiky a pěší turistiky můžete vyrazit na vodu. Díky kvalitním podmínkám můžete provozovat hned několik vodních sportů jako jachting, windsurfing, jízda na kajaku či rybaření. Existuje zde totiž více jak 30 druhů ryb, které můžete v jezeře chytit a tak se toto místo stalo i oblíbeným místem rybářů. Jste-li nadšencem adrenalinu, potom vyražte vylézt některou ze skal.

Zajímá-li vás ubytování u jezera, nebudete zklamání. V téměř každé vesničce je nabídka velice pestrá, od luxusního ubytování až po to méně náročné. Chcete-li poznat zase jiný kus Itálie, potom je jezero Lago di Garda ideálním místem.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.