Zimní dovolená, kam se vydat letos?

Lyžování

Zima se blíží mílovými kroky a vy jistě, stejně jako my, přemýšlíte nad zimní dovolenou na horách pro letošní sezónu 2011 / 2012. Stejně jako v předešlých letech i letos tomu nebude jinak a v kurzu budou nejen české hory ale také Alpské vrcholy v Rakousku, Francii, Švýcarsku a Itálii.

Lyžování v Rakousku je turisty velmi oblíbené. Láká nás především výborně upravené sjezdovky a vynikající sněhové podmínky. Né nadarmo se potom Rakousku přezdívá kolébka lyžování. Ostatně více jak 3500 lyžařských areálů, 22 tisíc kilometrů sjezdových tratí a 8 ledovcových areálů mluví za své.

O něco levnější variantou oproti Rakousku je Itálie. Ta v posledních letech zažívá doslova boom v modernizaci lyžařských areálů a na vzestupu zimního turistického ruchu je to ihned znát. Kvalitně připravené sjezdovky a nadprůměrné služby najdeme například v areálu Dolomiti Superski, Cervinia / Zermatt či téměř na francouzských hranicích položeném letovisku Via Lattea. Mimo Rakouska je Itálie nejbližší zemí, kde si můžete užívat sluncem osvícené alpské vrcholky.

Zajímají-li vás lyžařské zájezdy nejen do Itálie, neváhejte navštívit například cestovní kancelář Eximtours, která vaši poptávku bohatě uspokojí.

Poněkud dražší lyžování je ve Švýcarsku. Na druhou stranu je třeba říci, že za vyšší cenu dostanete tu nejvyšší možnou kvalitu. Alespoň to hlásí nejrůznější příručky určené právě pro letošní zimní sezónu. Švýcarsko se může pyšnit nejvíce čtyřtisícovými horami v Evropě a i jednotlivé vrcholy jsou vám jistě známé. Jedná se například o Matterhorn, Dom, Jungfrau, Monte Rosa či Eiger.

Pokud přeci jen patříte mezi ty, kteří rádi od studeného zimního počasí utíkají, potom vás jistě nadchne nabídka last minute zájezdů cestovní kanceláře Eximtours do prohřátých krajin severní Afriky či Spojených Arabských Emirátů.

A jak jste na tom Vy? Čemu dáváte přednost a kam se vydáte letos na zimní dovolenou?

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.