Zákaz kouření ve Španělsku

Jedna z mnoha zátok ve Španělsku

Dýchechejte snadno! Tak toto je nové motto, které letí ve Španělsku. Od 2.1.2011 je totiž zakázáno kouřit ve všech barech a restauracích. Současný zákon také zakazuje kouření v blízkosti dětských hřišť a nemocnic. Zákon je pokračujícím rozšířením z roku 2005, kdy byl ve Španělsku vyhlášen zákaz kouření na pracovištích a veřejných místech jako jsou například autobusové zastávky atd.

Více jak 160 lidí denně umírá ve Španělsku přímo i nepřímo na následky kouření. Díky horkému vzduchu jsou zde neustálé problémy s kouřem téměř po celé léto. Zákaz kouření ve Španělsku se tak nedotkne pouze samotných kuřáků, ale především nekuřáků, kteří museli v restauracích a barech snášet kouř svých zákazníků a tím si ničit své zdraví. Irsko bylo prvnm státem Evropké Unie, který kouření zakázal. Následovala ho v roce 2005 Itálie.

Podle průzkumů očekávají restaurace pokles až 10% tržby oproti předchozím obdobím. Na druhou stranu získají zákazníky z řad nekuřáků, ikdyž je třeba uznat, že ti tyto ztráty nepokryjí. Vzhledem k tomu, že ve Španělsku patří kavárny k základním kamenům kultury je otázkou jak se tento zákon ujme.Podle diskusí, které probíhají pod články na toto téma je většina lidí nespokojená. Říkají, že drink a cigareta v oblíbeném klubu je to co dělá ze Španělska oblíbenou destinaci.

Vyrazíte-li letos na dovolenou do Španělska, dejte si na tento nový zákon pozor a zkuste alespoň na dovolené žít zdravě. Bohužel se nám nepodařilo zjistit jaké jsou případné sankce, budeme rádi za doplnění článku odepsáním do diskuse. Jaký je váš názor na zákaz kouření ve Španělsku?

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.