Vyrážíte do přírody? Buďte připraveni a vybavte se

Eshop Affekt.cz

Mnoho lidí dnes vyznává takzvaný aktivní způsob života. Pokud s ním něco přímo souvisí, je to zcela určitě návštěva přírody a jejích krás. Samozřejmě na mysli nemáme pouze jednodenní výlety a túry, ale třeba i několikadenní pobyt i v těch nejdrsnějších podmínkách.

V takovém případě už je nutné myslet na kvalitní outdoorové vybavení. Proto, abychom dokázali v přírodních podmínkách bez problémů přežít. Pojďme se podívat, co byste rozhodně neměli zapomenout, pokud má váš výlet do přírody dopadnout dobře. A to ať už vyrážíte do tuzemských či zahraničních hor, do skal, lesů, nebo nepřístupného terénu.

Základem je kvalitní oblečení

To hlavní, bez čeho se neobejdete, je kvalitní oblečení. Zde myslete hlavně na kvalitní obuv, která bude dobře držet vaši nohu zpevněnou a zároveň bude pohodlná. Nezapomínejte ani na funkční prádlo, které by mělo být první a základní vrstvou na vašem těle.

Dále je dobré volit odolné, ideálně nepromokavé kalhoty, stejně jako bundu. V případě nepříznivého počasí se může hodit pláštěnka, zatímco v noci zase čelovky. Ty oceníte i ve chvíli, kdy budete putovat ve tmě, nebo kdy budete za snížené viditelnosti chystat tábor na přenocování.

Nezapomínejte ani na kvalitní zázemí

Samozřejmě s putováním souvisí také odpočinek, a proto by ve vaší výbavě neměl chybět kvalitní stan, stejně jako spacák, případně izolační karimatka.

Taktéž přibalte dostatek jídla a s ním související samozřejmost, což jsou například plynové vařiče. Pamatujte, že teplé jídlo zahřeje více, než cokoliv jiného. Vše by měl pojmout dobrý batoh, který drží na zádech a zároveň je dokáže i dobře odvětrávat.

Zkušení cestovatelé ale vědí, že základní pomůckou v přírodě je také nůž, oheň a pokud se jedná o skutečně rizikový terén, nic nezkazíte ani signální pistolí a mobilním telefonem, který vám může zachránit život.

A jakmile vše potřebné máte, nic vám nebrání v tom, vyrazit. Jezdíte rádi na túry? Poraďte našim čtenářům, kam se mají vydat do našich českých luhů a hájů.

Eshop Affekt.cz
Kvalitní outdoorové vybavení naleznete na eshopu Affekt.cz

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.