Toskana world, termální lázně kousek od hranic

V tomto článku zavítáme do termálních lázní a to hnedka kousek za hranice k našim sousedům do Německa. Zde se v blízkosti národního parku České Švýcarsko nachází termální lázně Toskana world. Osobně jsem měl možnost tyto lázně navštívit a řekl bych, že do 150 km od hlavního města Prahy, není nic momentálně kvalitnějšího.

Již za 16 euro na 4 hodiny vstoupíte do světa plného překvapení. Po vstupu dostanete dnes již standardně náramek na který si poté v kiosku koupíte občerstvení. Skříněk je zde dostatečné množství, takže s hledáním té volné není taktéž problém. Vzhledem k tomu, že termální lázně jsou cca 5 km od českých hranic je vše popsané, včetně cedulí s ceníkem v českém jazyce. Zaparkovat můžete přímo v hlídaném areálu za cenu 1 EURA.

V celém areálu máte k dispozici několik bazénů. Vniřní vyhřívaný bazén, venkovní vyhřívaný bazén, který je sice dle mých zkušeností trochu studenější, přesto můžete plavat ven třeba i chladných měsících. Asi největší atrakcí je solný bazén s podvoní hudbou, který je zároveň i nejteplejším bazénem. Slouží k relaxaci a doporučuje se lehnout si na hladinu, koukat na strop kde vám běhají různé obrazce a uši potopit tak, aby jste slyšeli relaxační podvodní hudbu. V tomto prostředí je zakázáno mluvit aby ta relaxe byla ještě hlubší.

Další vynikajicí sekcí jsou sauny. Dokupy jich zde najdete celkem 6. A to hnedka několik druhů od pravých venkovních finských kde přebíháte do areálu venkem třeba i ve sněhu přesně jako ve Finsku, tak různé parní sauny, vonné sauny a další. Ke každé sauně je vyvěšen štítek, takže pokud jste zvědavý na co je která sauna dobrá můžete se poučit právě z těchto štítků.

Kde leží Bad Schandau?

Na mapce vidíte, že lázně leží přímo v blízkosti Labe. Z areálu je to co by kamenem dohodil a tak je to možnost relaxovat výhledem na řeku, kde proudí lodní doprava.

Zvětšit mapu

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.