Termály Maďarsko

Harkány

Při svých cestách často navštěvuji místa o kterých si myslím, že je značné množství lidí nezná a přicházejí tak o hodně. Jedním z takových míst jsou i termály Maďarsko, kde jsem měl tu čest být již několikrát hostem. Stále mě udivují svými schopnostmi, které jsou schopny mi poskytnout. Právě proto jsem se rozhodl udělat blog nebo chcete-li magazín, představující vše co se lázeňské péče a služeb týče včetně představení známých i méně známých termálních lázní po celém světě, začneme s termály Maďarsko.

Termály Maďarsko

Bezesporu nejznámější a nejkvalitnější termální lázně najdeme v Maďarsku. Maďarsko je totiž položeno ve významné oblasti termálních pramenů. Termální lázně Maďarsko jsou ve světě uznávány. I já jsem měl tu čest poznat některá místa a to především termální lázně Bükfürdó často také zkráceně nazývány Bük. Stačila mi jednodenní návštěva a já odcházel naprosto odpočinutý a spokojený. Po vícedenním pobytu bych si snad připadal jako znovuzrozený.

Velice oblíbené jsou termální lázně Gyor nacházející se cca 60 kilometrů od Bratislavy. Dosud jsem neměl možnost tyto lázně navštívit, ale soudě dle oblíbenosti a návštěvnosti má rozhodně areál termálních lázní co navštívit.

Dle informací, které se mi podařilo sehnat existuje v Maďarsku více jak 1000 termálních pramenů. Někteří lidé zde říkají, že pokud zapíchnete kamkoliv v Maďarsku hůl, můžete na tom místě vystavět termální lázně. No něco na tom asi bude.

Mezi další významné termály Maďarsko patří Eger, Harkány, Zalakaros a také jedinečné termální jezero Hevíz. To jsem měl možnost navštívit ve svém utlém věku a dosud se mi vybavují vzpomínky, na které se nedá zapomenout. Ono je totiž toto termální jezero světově jedinečné.

No dost bylo vyprávění, pokud vás zajímají nejen termály Maďarsko více dopodrobna a chcete-li se například podívat na nějaké zajímavé nabídky zájezdů, potom vám doporučím stránku www.spamagazin.cz

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.