Před cestou do zahraničí se pojistěte

Plánujete cestu do zahraničí? Nezapomeňte se pojistit. V případě, že se vám něco stane, cesta bez pojistky se vám může prodražit. Jestliže namítnete, že před cestou v době horečného balení nemáte čas na vyřizování pojistky, nejspíš vás vyburcují příklady. Lékařské ošetření v zahraničí skutečně není levnou záležitostí. Třeba i zlomená ruka a její ošetření může vyjít na desetitisíce korun.

Pojištění sjednáte přímo na internetu

Ostatně argumentem není ani skutečnost, že vám opravdu před cestou nezbyla ani chvilka na vyřízení zdánlivě tak zbytečné záležitosti, jako je pojištění na cestu. V dnešní době je všechno už jenom otázkou několika kliknutí. Nevěříte? Ano je to tak. Je možné vyřídit cestovní pojištění online a dokonce přitom třeba ušetřit i nemalé částky. Všechno zvládnete v klidu svého domova u počítače připojeného k internetu.

Modrý průkaz vám moc nepomůže

Možná ale namítnete, že cestovní pojištění do zahraničí ani nepotřebujete. Vždyť přece budete cestovat jenom po Evropě a k tomu vám stačí modrý Evropský zdravotní průkaz známý pod zkratkou EHIC. Jenže pozor, abyste se nestali oběťmi mýlky. Sice na základě tohoto průkazu získáte nárok neodkladnou zdravotní péči, ale má to některá úskalí:

  • Péči můžete čerpat jenom ve veřejných státních lékařských zařízeních, pojistka se tedy nevztahuje na soukromé nemocnice a ambulance
  • Máte povinnost platit spoluúčast, a to jak za léky, tak i za ošetření.

Proto je dobré si pojistku sjednat. Není příliš výhodné ani spoléhat na různá pojištění spojená s platebními kartami. I ta se nevztahují na některé situace a mohli byste být nepříjemně překvapeni.  Většinou dostanete nabídku pojištění v rámci Evropy nebo celý svět, přičemž evropská varianta bývá levnější. Všímejte si také podmínek pojistky a výluk z pojištění, aby se vám nestalo, že nakonec budete muset platit sami.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.