Pouliční trhy ve městě Marakéš, Maroko

Poušť

Jednou z radostí Marakéše je nasávat atmosféru „Souks“, tradičních trhů a bazarů, které jsou rozsety po celém městě. Pamatujte, že dohadování se očekává a je téměř nezbytné. A pokud jste cizinec pravděpodobně také zaplatíte vyšší cenu než místní obyvatelé.

Hlavní pouliční trh se nachází hned vedle náměstí Djemaa El Fna. Je to největší, nejrozmanitější ale i nejagresivnější pouliční trh v Marakéši. Je to skvělé místo, kde nabrat první zkušenosti s vyjednáváním a začít vaši poznávací cestu za obchodováním na místních trzích. Řadu věcí na prodej najdete pouze na tomto trhu. Některé věci ale mohou být dražší než na ostatních specializovaných či více vzdálených tržištích.

Oblast kolem Kasbah je domovem celé řady specializovaných menších trhů, které ikdyž mají o něco menší výběr než Djemaa El Fna jsou mnohem klidnější a mírovější. Potraviny a pouliční jídlo prodávané na tržištích není špatné kvality, přesto návštěvníkům se slabšími žaludky doporučujeme raději bezpečnější stravování v restauracích.

Návštěvníci, kteří chtějí získat autentičtější zážitek z tradičního marockého jídla by měli navštívit trh Bad Doukkala. To je místo, kde gurmáni pravděpodobně stráví hodiny ochutnáváním různých druhů chutných potravin. Potravinové pouliční trhy v Marakéši mají také tendenci být méně navštěvované turisty, to znamená, že je tam menší šance být ošizen a větší šance na to, že místní obyvatelé budou ochotni podělit se s vámi o své receptury, ale pouze tehdy, pokud i vy budete vstřícní.

Jeden z velmi autentických pouličních trhů v Marakéši je Mellah na jižní straně města. Oddělení potravin je obzvláště zajímavé a to zejména úsek aromatického koření. Naopak nejspíše příšerným zážitkem pro vás bude návštěva oddělení řeznictví.

Pouliční trhy v Marakéši nejsou jen místem nákupů, ale také místem, kde lze poznávat kulturu Maroka. Celá atmosféra graduje počátkem západu slunce, kdy pouliční umělci předvádí své nadání. Pouliční trhy („Souks“) jsou energické, zábavné, vzrušující a ukazují skutečný život Marakéše, což sebou bohužel přináší i zvýšenou opatrnost, zvláště po setmění.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

1 odpověď to “Pouliční trhy ve městě Marakéš, Maroko”

  1. Jarek napsal:

    V Marakeši stojí za návštěvu ještě palác El Badi(1578). Pozor v létě na vysoké teploty, které uvnitř hradeb atakují 50°C. Náměstí Jemaa el-Fnaa ožívá se soumrakem a žije dlouho do noci. Jinak Maroko je hlavní zastávkou na cestě na nejvyšší horu Afriky Džabal Tubkal.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.