Ostrovy Karibiku – Barbados

Odpočívadlo na pláži Jumeirah Beach v Dubaji

Malý karibský ostrov ve tvaru hrušky ležící v souostroví Malé Antily zažívá doslova turistický boom. Jeho název pochází od portugalského námořníka Pedra Campose, který pojmenoval ostrov „Os Barbados“ díky jeho propleteným fíkovníkům, které mu připomínaly vousy. Os Barbados totiž v překladu znamená vousatý. Jako první tu ovšem byli kočovné indiánské kmeny, které si posléze imigranti z Evropy a Severní Ameriky podrobily jako otroky, kteří pracovali na místních plantážích, to vše mezi lety 1536 až 1550.

Od 70tých let získává Barbados na popularitě, jehož roční návštěvnost přesahuje 1 milion turistů z celého světa. Mezi hlavní atrakce celého ostrova patří především písečné pláže, vhodné mírné klima a styl žití místních obyvatel. Vzhledem k tomu, že Barbados byl po dlouhou dobu britskou kolonií, najdeme tu dochovalé známky připomínající tuto evropskou zemi. Zahanbit se ovšem nenechají ani kolonisté z afriky a to především ve známkách gastronomie.

Spousta turistů si zde vychutnává historické památky z dob pirátství. Mezi ně řadíme především tradiční karnevaly. To dělá z Barbadosu perlu karibiku.

TIP: Dovolená Mauritius

Zajímají-li vás možnosti rekreace, vězte, že nebudete zklamáni. Nádherné písečné pláže pokryté jemným pískem, vhodné podmínky pro potápění, surfování v průzračném teplém moři, výlety na sever ostrova do Wild life Sanctuary či sestupy do jeskyní tvořených podzemními řekami a jezery. To je jen malý výčet toho, co tento karibský ostrov nabízí.

Dnes je Barbados jednou z nejrozvinutějších zemí v karibiku se silnou infrastrukturou. Své volné chvíle zde tráví nejedna celebrita a známá osobnost. Barbados je také pověstný svými svatebními obřady pro novomanžele na rozpálených bílých plážích. Služby ostrova jsou na vysoké úrovni. Chcete-li kvalitní exotiku, Barbados je pravá volba.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.