Neobjevené Řecko: Attika, Evia a Leros

Ostrov Evia, Řecko

Řecko má 13 676 kilometrů pobřeží a rozkládá se mimo pevniny, také na více jak 3000 ostrovech. O tom, že stále existují místa, kam ještě příliš turistů nevkročilo, nemůže být pochyb. Dnes se podíváme na 3 lokality, které cestovní kanceláře zařadili do své nabídky jako novinky pro rok 2015. Které to jsou? Poloostrov Attika, 2. největší ostrov Řecka  Evia a panenské letovisko Leros.

Attika, Řecko

Historický kraj z jehož břehů je to jen co by kamenem dohodil do Athén se jmenuje Attika. Vybíhající poloostrov nabízí krásné malebné pláže, dobré služby a možnost jednoduše poznávat okolí hlavního města Řecka včetně jeho historických památek. Možnost fakultativních výletů nabízí i celá řada cestovních kanceláří.

Evia, Řecko

Ostrov Evia, Řecko

Překvapivě novinkou v nabídce cestovních kanceláří je po Krétě druhý největší řecký ostrov – Evia. Turistům nabízí nádherné pláže, příjemné středomořské klima, známé historické památky (zejména pak četná archeologická naleziště) a chutné jídlo. Též je populární díky své blízké poloze Athén, kam se lze dostat pomocí mostu na pevninské Řecko. Ideální východisko pro četné fakultativní výlety za památkami Řecka.

Ostrov má 48 kilometrů dlouhé pobřeží a žije na něm přes 220 000 obyvatel.

Leros, Řecko

Až 71 kilometrovým pobřežím se může pyšnit tradiční řecký ostrov Leros. Téměř panenskou přírodu a nádherné moře si chválí potápěči z celého světa. Půvabné úzké uličky, lemované pouličními kavárnami a stánky mají svůj nepřekonatelný šarm. Pokud chcete zažít typické středomořské Řecko, zde máte možnost a to hlavně ve výše položených vesničkách, kde autentičnost narůstá.

Nechybí ani malebné písečné a oblázkové pláže, bez kterých by tato lokalita v nabídce cestovních kanceláří neměla co dělat. Nejznámější pláží je Alinda. Dvoukilometrový pás písečno-oblázkové pláže s vodními sporty, slunečníky a lehátky. Pokud dáváte raději přednost zlatému písku, volte pláž Gurna. Na pobřeží je pestrá nabídka vodních sportů od potápění, šnorchlování až po windsurfing.

Lokalita je vhodná spíše pro milovníky lidu, kdy vám ve večerních hodinách postačí posezení v nějaké taverně. Za zábavou ale můžete vyrazit do nedalekého Agia Marina. Na oplátku si na Lerosu budete moci vychutnat prvotřídní řecké speciality, připravované z čerstvých surovin a zejména z plodů moře. Taveren a restaurací nabízí ostrov Leros dostatečné množství.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.