Nejvíce fotbalová města na světě

Mistrovství světa ve fotbale 2010 běží v plném proudu od 11. června. Poprvé hostí tento šampionát Afrika. Čeká se rekordní sledovanost, která by podle průzkumů měla přesáhnou 1,5 miliardy televizních diváků. Na pořádání mistrovství světa čekala Afrika 80 let, až Jihoafrická Republika získala možnost pořádat tento fotbalový svátek. V Africe patří fotbal k nejrozšířenějším sportům, přesto jsou na světě modernější a více fotbalové země a města. Která to jsou? Kde je fotbal vším? Pojďme spolu ochutnat trochu té fotbalové atmosféry jiným způsobem.

Mexico city, Mexiko

Možná pro vás překvapení, ale ve fotbalovém světě nikoliv. Mexiko je fotbalovou zemí. Národní tým má obrovskou podporu fanoušků, fotbal v Mexiku se mnohdy dá přirovnat fanatismu. Národní tým hraje na stadionu pro 105 tisíc diváků. Na jihu Mexico city se nachází jejich stánek Estadio Azteca. Zde Diego Maradona vsítil pověstnou branku „boží rukou“ proti Anglii roku 1986 ve čtvrtfinále mistrovství světa. (stadion k vidění na obrázku nahoře)

Rio De Janeiro, Brazílie

Říká se, že Anglie je kolébkou fotbalu, oficiálně to tak opravdu je, přesto Brazílie je v tomto souboji přinejmenším vyrovnaným soupeřem. Fotbal je pro Brazílii vším. Stačí sejít k pláži v Rio de Janeiru a pochopíte proč. Již od dětství si zde hrají malý i dospělí na rozpáleném písku, mnoho hvězd vyrostlo ve fotbalové hvězdy právě díky hře na pláži, kde získali skvělou kopací techniku, kterou poté přenesli na trávníky. Nachází se zde i mega stánek Maracana. Ten byl postaven již v roce 1950 při příležitosti konání mistrovství světa. V posledním hraném utkání na tomto šampionátu se prý do jeho ochozů vměstnalo až 200 000 diváků. Tehdy národní tým Brazílie prohrál s Uruguají. Dnes hostí Maracana hned 4 týmy domácí ligy. V roce 2014 se chystá úprava stadionu, která je po více než 60 letech rozhodně potřeba. Navíc se v téže roce bude konat mistrovství světa ve fotbale 2014 v Brazílii, což bude obrovský svátek nejen pro místní, ale pro celý svět.

Slavný stadion v Rio De Janeiru Maracana, Brazílie

Slavný stadion v Rio De Janeiru Maracana, Brazílie

Řím, Itálie

Sport je pro Řím již od pradávna poselstvím. Konaly se zde sportovní hry a gladiátorské zápasy před stovkami let. Dnes je Řím jedním z nejvíce fotbalových měst v Itálii. Na domácím stadionu Stadio Olimpico hrají své domácí zápasy mužstva AS Roma a Lazio Roma. Stadion má kapacitu téměř 73 000 diváků.

Mnichov, Německo

Asi každý fanoušek fotbalu zná toto fotbalové město ve kterém hrají své domácí zápasy hráči FC Bayern Mnichov. Ti sídlí v nové Allianz Aréně s kapacitou 70 000 diváků. FC Bayern Mnichov má úspěšnou historii a tak není divu, že patří mezi nejfotbalovější města světa. Získal 21 titulů v domácí lize, několik titulů v Evropských pohárech a klub patří mezi nejbohatší kluby Evropy.

Londýn, Anglie

Hned pětice klubů hrající nejvyšší fotbalové soutěže v Anglii, tím se může chlubit Londýn. Tím se řadí mezi úspěšná fotbalová města. Mezi nejznámější stadion můžeme zařadit světoznámý stánek Wembley.

Madrid, Španělsko

Los Galacticos, pokud se ve světě fotbalu pohybujete alespoň částečně, tento název vám napoví, že zde sídlí nejbohatší klub v Evropě Real Madrid. Ten zkupuje známé hvězdy ze všech koutů na světě a tím se stává Španělská La Liga jednou z nejsledovanějších lig. Týmem prošli takové hvězdy jako David Beckham, Zinedine Zidane, Luis Figo či Cristiano Ronaldo. Domácí fotbalisté hrají na stadionu Santiago Bernabeu s kapacitou téměř 81 000 diváků. V Madridu sídlí ještě jeden tým Athletico Madrid a tak rivalita mezi týmu při vzájemném duelu graduje do nebeských výšin. Atletico Madrid hrají na stadionu Estadio Vicente Calderón, který je postaven na poblíž řeky protékající městěm.

Milán, Itálie

Inter Milan a AC Milan jsou dva světově úspěné kluby a tak Milán musí být mezi nejfotbalovějšími městy na světě. Centrum módy a fotbalu. Milánem prošla i módní ikona David Beckham se svojí manželkou. Oba kluby hrají na stadionu San Siro s kapacitou téměř 86 tisíc fanoušků. Nedaleko od Milána je další fotbalový gigant Juventus, který hraje v Turíně.

Stadion v Miláně San Siro, Itálie

Stadion v Miláně San Siro, Itálie

Barcelona, Španělsko

Momentálně asi nejlépe hrající tým světa, to je FC Barcelona. Ve městě je tento tým modlou, atmosféra, která tu dýchá je neuvěřitelná. Z celé Evropy se sem sjíždí fotbalový nadšenci, aby alespoň jednou viděli tento tým hrát na domácím stadionu Nou Camp s kapacitou téměř 99 tisíc diváků. Trošku zapomenut je tak druhý tým hrající nejvyšší Španělské soutěže sídlící v Barceloně Espanyol. Ten hraje na nově otevřeném stadionu pro 40 500 diváků Estadi Cornellà-El Prat.

Tak kam se vydáte na svůj oblíbený fotbalový zápas?

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.