Nejlepší destinace pro aktivní dobrodružnou dovolenou

Slovensko

Podle deníku Independent.co.uk byli vyhlášeny nejdobrodružnější země pro aktivní dovolenou. Ceny byli rozdělovány ve dvou hlavních kategoriích – rozvojové země a rozvinuté země. Prvenství si nakonec odneslo Švýcarsko a trošku překvapivě Izrael.

Do třetího ročníku žebříčku Adventure Travel Development Index (ATDI) bylo zařazeno celkem 195 zemí. Žebříček byl sestaven na základě deseti faktorů. Mezi nimi například potenciál v cestovním ruchu jednotlivých zemí, politická situace, bezpečnost a samozřejmě jeden z nejdůležitějších faktorů, přírodní zdroje pro aktivní dobrodružnou dovolenou.

Velkým překvapením bylo umístění Izraele, coby vítěze nejlepší rozvojové země pro dobrodružnou turistiku. Až donedávna byla většina turistů v Izraeli zaměřena na náboženství. Jak je vidět z žebříčku náboženská turistika hlásí pokles a zvyšuje se obecný zájem o klasickou turistiku v Izraeli.

S touto zprávou přicházíme z jiného důvodu. V žebříčku rozvojových zemí se totiž objevily hned dva státy nám blízké – Slovenská a Česká republika. Oba státy se umístily v silné konkurenci na krásném druhém respektive pátém místě. Jen tak dál.

Slovensko

Slovensko je na druhém místě právem

Nejlepší rozvinuté země:

1. Švýcarsko
2. Island
3. Nový Zéland
4. Kanada
5. Německo
6. Švédsko
7. Irsko
8. Norsko
9. Finsko
10. Rakousko

Nejlepší rozvojové země:

1. Izrael
2. Slovenská republika
3. Chile
4. Estonsko
5. Česká republika
6. Bulharsko
7. Slovinsko
8. Jordánsko
9. Rumunsko
10. Litva

Originální článek Independent.co.uk


You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.