Nejkrásnější pláže světa – Dubai, Spojené Arabské Emiráty

Odpočívadlo na pláži Jumeirah Beach v Dubaji

Pokračujeme v našem seriálu o nejkrásnějších plážích světa. Tentokrát zavítáme do Spojených Arabských Emirátů, přesněji do města, kde je všechno možné a miliardy zde tečou proudem, do Dubaje. Zde leží jedna z nejkrásnějších pláží světa Jumeirah beach.

Dříve byla Dubaj a Jumeirah beach pouze rybářským městečkem. Nyní je hlavně díky ropě centrem obchodu a rekreace pro všechny vrstvy obyvatelstva. Hlavní příčinou proč se stala Jumeirah beach jednou z nejvyhledávanějších pláží na světě jsou prvotřídní několika hvězdičkové hotely v okolí této pláže, asi nejznámější je Burj Al Arab. Tento hotel ve tvaru plachetnice se tkví na celém pobřeží této nádherné pláže. Zajímavostí je, že se neuvádím počet hvězdiček tohoto hotelu, ale neoficiální zdroje hovoří až o 7* hvězdičkách.

Na pláži Jumeirah beach je příšně zakázáno se koupat bez horního dílu plavek, stejně tak na většině území Spojených Arabských Emirátů. Na druhou stranu pokud jste byli například v Egyptě či Tunisu, mohli jste potkat na pláži desítky prodejců suvenýrů, což mě osobně přišlo velice nepříjemné, mnohdy byli schopni za vámi jít skoro až do moře. Toho se v Dubaji nedočkáte. Pouliční prodejci na pláži zde totiž nejsou, což si myslím udržuje určitou kvalitu této pláže.

Pohled na hotel z pláže Jumeirah beach v Dubaji

Pohled na hotel z pláže Jumeirah beach v Dubaji

Nebojte se ani nudy. Najdete zde spoustu zábavy, možností stravování v restauracích a to poblíže tzv. Marina beach, pozor není zde povolen alkohol, takže bary na pláži nečekejte. Teploty jsou v letních měsích až přímo nesnesitelné, proto je nejlepší doba na návštěvu Dubaje a Jumeirah beach v zimních měsících, kdy je příjemné počasí na koupání a strávení volných dní na pláži. Ta je vhodná i pro děti, protože není příliš strmý pád do vody. Pokud přeci jen vyrazíte v letních měsících, jsou na plážích připraveny deštníky a místa, kde se lze schovat do stínu. Pláž je vzdálena cca 25 minut jízdy od centra Dubaje.

Dubaj je svět sám o sobě, v okolí pláže najdete spoustu zajímavostí, spoustu zážitků na celý život. Doporučujeme v okolí navštívit Jumeirah Beach park. V Dubaji se zkrátka budete cítit jako boháči, protože zde je prostě luxus na každém kroku, včetně taxiků, ležiště a dalších nezapomentulných míst k vidění.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.