Nejkrásnější pláže Itálie

Pláž Itálie

Itálie, to je oblíbený cíl turistů v zimě i v létě. V tomto článku se ale zaměříme na letní dovolenou u moře. Můžete si vybrat z nepřeberné nabídky nejkrásnějších pláží Itálie. Vězte, že tímto titulem se pyšní právem.

Nejhezčí pláže Itálie – tipy:

  1. Amalfské pobřeží – tento jižní kout stojí za návštěvu. Patří mezi nejkrásnější na světě, což dokládá zápis do seznamu UNESCO. Zdejší pláže jsou obklopeny vulkanickou skalnatou horninou, danou blízkostí vyhaslé sopky Vesuv. Oblíbená je zde pláž Positano, městská pláž Spiaggia Grande nebo Spiaggia Fornillo.
  2. Cala Brandinchi, Sardinie – úchvatná pláž, které se právem přezdívá Malé Tahiti. Najdete ji nedaleko sardinského města San Teodoro. Pláž s pozvolným písčitým vstupem do tyrkysově zbarveného moře, ideální pro rodiny s dětmi, je kryta borovým hájem a divoce rostoucími liliemi.
  3. Capri – malebný ostrov nedaleko Neapole má dlouhou historii. Císař Tiberius si tuto oblast zalíbil, vystavěl si zde Villu Jovis a řídil odtud vládu nad celou Římskou říší. Největší atrakcí je modrá jeskyně Grotta Azzurra, kterou můžete proplout na loďce. Nachází se zde dvě pláže – veřejná Marina Grande a soukromá, menší Marina Piccola.
  4. Porto Badisco – zdejší písečná pláž je jedna z nejhezčích na jihu Itálie, nachází se v obci Otranto. Povídá se, že je to oblast prvního přistání Aenea, když se vylodil v Itálii po útěku z Tróje. Je to výborné místo pro šnorchlování. Oblíbeným místem je zde jeskyně dei Cervi, kde se nalézají jeskynní malby z doby neolitu.
  5. San Vito Lo Capo, Sicílie – pobřežní městečko pojmenované podle slavného rodáka sv. Víta nedaleko Palerma. Na této dlouhé pláži s bílým pískem se nachází hora Monte Cofano, jež je oblíbeným cílem horolezců a která ukrývá i několik jeskyň. Probíhají zde i mezinárodní festivaly, kromě nich zde turisty láká i přírodní rezervace Lo Zingaro. Z nedalekého města Erice můžete za jasného počasí vidět africkou pevninu nebo sopku Vesuv.
  6. Riccione – pláže s průzračně čistou vodou nedaleko San Marina a Rimini. Riccione se přezdívá zelená perla Jadranu. Už od 19. století se zde začíná rozvíjet lázeňství, které v současnosti konkuruje nejekologičtějšímu městu, Rimini. Cílem návštěvníků je zde park Otremare s vodním světem a delfináriem. V blízkém městečku Cattollica je cílem akvárium nacházející se pod mořskou hladinou. Za poplatek je zde možné potápění (samozřejmě v bezpečnostní kleci) mezi žraloky.
  7. Bibione – světoznámé nejoblíbenější letovisko na severu Itálie. Je to moderní středisko s vybudovanou turistickou infrastrukturou. Přestože je přelidněné, pořád patří mezi vyhledávané a nejkrásnější pláže Itálie. Pláž je dlouhá až 11 kilometrů a pyšní se modrou vlajkou udělující se čistým a ekologickým plážím. Moře je klidné, vhodné jak pro neplavce, tak malé děti.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.