Nejcennější památka Evropy

Eiffelova věž

Pokud si myslíte, že lidé cestují do Paříže z důvodu romantiky a kultury, možná už brzo budete muset přidat jeden za dalších důvodů návštěvy hlavního města Francie.

Nová studie totiž zjistila, že Eiffelova věž je nejcennější památkou v Evropě v hodnotě 544 000 milionů dolarů, což je téměř pětina francouzského hrubého domácího produktu.

O podstatně velký kus porazila Eiffelova věž v Paříži takové památky jako Koloseum v Římě (114000 milionů EUR) na druhém místě a dalších 6 světoznámých památek, které byli do průzkumu zařazeny. Patří mezi ně například katedrála Sagrada Familia v Barceloně nebo Tower of London v Anglii.

V rámci studie bylo bráno v úvahu 10 nejrůznějších aspektů jako je například image památky, značka, estetická kvalita, turistická míra, ekonomická hodnota místa, sláva památníku či tok návštěvníků. Ve studii nebyl zahrnut použitý materiál na výstavbu památky, protože v číselné hodnotě až tak důležitý.

Eiffelova věž

Eiffelova věž je 324 metrů vysoká ocelová konstrukce postavena v roce 1889 při příležitosti pořádání světové výstavy. Původně měla sloužit jako vstupní oblouk na výstavu, dnes se jedná o jeden ze symbolů Paříže i celé Francie.

V současné době je Eiffelova věž jednou z nejnavštěvovanějších památek na světě. Odhadem její útroby už navštívilo na 200 milionů návštěvníků.

Eiffelova věž

Eiffelova věž, zdroj: vlastní archív

Nejcennější památky v Evropě, další pořadí:

  1. Eiffelova věž, Paříž: 544 000 mil.
  2. Koloseum, Řím: 114,000 mil.
  3. Katedrála Sagrada Familia, Barcelona: 112,000 mil.
  4. Duomo Cathedral, Milan: 103,000 mil.
  5. Tower of London, Londýn: 89,000 milionu
  6. Museo del Prado, Madrid: 73,000 milionu
  7. Stonehenge, Anglie: 13,000 milionu

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.