Navštivte ostrov Brač, Chorvatsko

Ostrov Brac

Ostrov Brač je třetím největším ostrovem v Chorvatsku. Ostrov leží v centrální Dalmácii poblíž pevniny, od které je rozdělen stejnojmenným kanálem Brač. Rozloha ostrova zabírá téměř 400 km čtverečních a svůj domov zde má nahlášeno více než 14 000 lidí. Počátky historie ostrova jsou Románského původu, který je zde dochován na zdejší architektuře.

Dnešní ostrov Brač je především turistickou destinací, kterou ročně navštíví tisíce turistů i díky nádherné pláži Bol (Bol beach). Zde si užijete spoustu sluníčka, opalování, ale také třeba windsurfingu, který je zde na Bolu jedním z nejlepších v Chorvatsku. Samotný ostrov nabízí i spoustu možností ochutnávek. Především se zde pěstuje víno a olivový olej, tedy dvě suroviny pro Chorvatsko velice typické.

Supertar – centrem turismu na Bracu

Největším městem na ostrově Brač v Chorvatsku je Supetar. To je také centrem vašich dalších cest po ostrově. Najdete zde vše, co s moderním turismem souvisí, od průvodců po městě, ubytovacích zařízení přes půjčovny automobilů či skútrů. Supertar má téměř 3000 obyvatel.

Pláž Bol, Chorvatsko

Největší dominantou ostrova Brač je ovšem nádherná pláž. Údajně dle různých průzkumů nejhezčí pláž v Chorvatsku, to je „Zlatni Rat“ pláž Bol. Přezdívá se jí Zlatý roh, při pohledu na tuto pláž ihned zjistíte souvislost. Pláž totiž vystupuje do moře v trojúhelníkovém tvaru, který září z ptačího pohledu bílou barvou. Proto se pláží říká Zlatý roh. Není tedy divu, že většina turistů, kteří jsou ubytování na ostrově Brač míří na tuto pláž. Autobusy ze Supertaru sem jezdí každých 90 minut. Cestu doporučujeme, pokud se chcete po ostrově porozhlédnout. Během 90ti minut totiž vyšplháte na nejeden kopec ze kterého je úžasný pohled na okolní krajinu a oceán. Mezi oblíbené dopravní prostředky patří také lodní taxi, které vás pohodlně za malý poplatek na pláž Bol doveze.

Poblíž pláže sídlí i většina luxusní all inclusive hotelů, kempů, privátní apartmánů, barů a diskoték. Vybere si tu opravdu každý turista dle jeho cenových možností.

TIP: Zájezdy do Chorvatska

Aktivity na Bracu

Tápete co jiného dělat na ostrově Brač nežli ležet na krásné pláži Bol? Máme pro vás pár tipů. Odpoledne slunění na pláži, večer diskotéky a noční kluby. Takto vypadá pravidelný den na ostrově Brač. Noční život je zde opravdu fantastický. Pokud rádi sportujete, půjčete si kolo a vyjeďte na některý z vrcholů kochat se fantastickým výhledem.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.