Národní technické muzeum Praha znovu otevřelo své brány

Ilustrační foto: Praha

Dlouhé čtyři roky trvala rozsáhlá rekonstrukce Národního technického muzea v Praze. Teprve 15. února bylo muzeum za účasti mnoha známých osobnosti znovuotevřeno. Mezi významnými hosty nechyběl prezident Václav Klaus, ministr kultury Jiří Besser, první místopředseda Senátu Přemysl Sobotka a další známé osobnosti. 16. února bylo muzeum otevřeno také pro širokou veřejnost. Mezi hlavními novinkami jsou exponáty obsahující sbírky architektury, stavitelství a polygrafie.

Možná by se teď hodila historie, kterou si Národní technické muzeum Praha prošlo, ale my si myslíme, že mnohem zajímavější bude představit vám krátce nové a starší expozice, které jsou v muzeu k vidění.

Nové a změněné expozice – Národní technické muzeum Praha

Historie automobilové, motocyklové, cyklistické, letecké a lodní dopravy v Čechách jistě zaujme mnoho z vás. Rozsáhlá expozice je umístěna ve třech galeriích včetně té hlavní. Dozvíte se poutavé historické příběhy a také například něco z historie hasičské techniky. Změna proběhla především v odstranění velkých lokomotiv, které budou přesunuty do připravovaného železničního muzea na Masarykově nádraží. Místo lokomotiv uvidíme jiné zcela unikátní exponáty a to především historické automobily či letoun Kašpar JK z roku 1911.

Návštěvníci budou moci obdivovat také spoustu dalších změn a zcela nových expozic. Mezi ně patří také sbírka architektury, která je doplněna secesní a kubistickou ulicí s dobovou dlažbou. Budete mít možnost nahlédnout do pracoven architektů 19. a 20. století. Chybět nebudou ani nákresy nerealizovaných staveb. Na sbírku architektury navazuje poté také polygrafická expozice, která nás v Národním technickém muzeu provede historií tiskařství z přelomu 19. století.

Podívat se také můžete do expozice Foto kino či astronomie, kde jsou k vidění velice vzácné astronomické přístroje ze 16. století. Ačkoliv nejsou ještě stále otevřeny všechny expozice, Národní technické muzeum Praha slibuje, že určitě nebudete muset čekat na otevření dalších expozic další čtyři roky.

Vstupné Národní technické muzeum Praha

Cena: 170 Kč
Snížená cena: 90 Kč
Rodinné vstupné: 370 Kč
Školní skupiny: 50 Kč/dítě (2 členové pedagogického doprovodu zdarma)

Otevírací doba

Pondělí: zavřeno, je-li v pondělí svátek: 10–18 hod
Úterý–neděle: 10–18 hod
První čtvrtek v měsíci: 10–20 hod

Vánoční svátky a Nový rok budou upřesněny samostatně. K dispozici je také bezbariérový přístup pro tělesně postižené návštěvníky.

Kde najdeme technické muzeum Praha

Národní technické muzeum
Kostelní 42, 170 78 Praha 7

Oficiální stránky: www.ntm.cz

Promo video – znovuotevření Národního technického muzea v Praze

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.