Národní park Kruger v Jižní Africe

Národní park Kruger se nachází téměř 500 km od Johannesburgu. Pokud tedy vyrazíte na šampionát fotbalistů (World cup 2010), který se koná tento rok v Jihoafrické republice nezapomeňte navštívit tento nádherný národní park. Národní park Kruger vám totiž nabízí to nejlepší co vám divoký život v Africe může nabídnout.

Národní park Kruger byl ustanoven v roce 1898, aby chránil místní přírodu a divoký život zvířat v Jižní Africe. Park má rozlohu téměř 2 miliony hektarů, nachází se napříč Jižní Afrikou v délce 350 km od hranic Mozambiku k hranicím Zimbabwe. Národní park Kruger je neobyčejně obrovský a nabízí i neuvěřitelné možnosti. Najdete zde spoustu druhů živočichů a rostlin.

Fauna národního parku Kruger

Nejlepší doba k návštěvě parku je v zimních měsících, když je tráva nízká, a máte tak možnost vidět více nežli v měsících letních. Na druhou stranu v letních měsících je zde hezčí podnebí a hezčí příroda. Můžete zde spatřit více jak 150 druhů pozemských zvířat a více jak 500 druhů ptáků, některá z nich jsou specifická pouze pro národní park Kruger. Není tedy divu, že zde potkáte například slony, lvi, leopardy, hyeny, bílé nosorožce, divoké psi, antilopy, paviány, kočkodany a spousta dalších zvířat.

Flóra a teploty

Není to pouze fauna co zde můžete vidět, ale bohatá je i flóra. Více jak 300 druhů stromů. O zábavu je zde postaráno, můžete se vykoupat, zahrát si golf či se kochat přírodou, která je dostupnější v zimě, ovšem krásnější je v létě. Teploty v letních měsících zde dosahují třiceti stupňových hodnot, čím více se blížíte k severu tím jsou teploty chladnější a v noci se na severu můžete setkat až s nulovými teplotami.

Pokud se chcete do národního parku Kruger vydat, můžete si půjčit auto, které se zde ve dvou hlavních stanovištích můžou propůjčit. Cena půjčení vychází na cca 65 jihoafrických randů. Mezi vstupní brány do národní parku patří Skukuza a Phalaborwa, které jsou vzdáleny 500 respektive 550 km od Johannesburgu. Do tábora Skukuza létají dokonce denně z Johannesburgu letadla, takže nemusíte se trmácet více jak 500 km automobilem.

Ubytování v národním parku Kruger

Národní park Kruger - scenérie

Národní park Kruger - scenérie

Ubytování v národním parku Jižní Afriky má na starosti jedna společnost. Díky tomu si můžete být jisti, že všechna ubytování mají stejné standardy dle typu ubytování. I zde je totiž možnost zakoupit luxusnější

ubytování i velmi levné ubytování. Ubytovat se můžete na různých místech i přímo v srdci národního parku. K dispozici jsou hlavní kempy, kempy přímo v buši, chatové osady čítající pár chat či třeba přesouvací tábory.

Mezi hlavní kempy můžeme zařadit kemp Punda Maria, Berg-en-dal či Crocodile Bridge.

Upozornění a užitečné informace

Doporučuje se nechat očkovat proti malárii, která se v národním parku vyskytuje a také si sebou přivézt repelenty proti komárům. Některé kempy a zájezdy nemají v ceně jídlo, tudíž je nutné se vybavit jídlem či krekry. V některých táborech je možné uspořádat barbecue a ogrilovat si nějaké to maso. Pokud by jste chtěli do parku vyjet v noci, což se poslední dobou stává velice oblíbené, protože spousta zvířat díky horkým dnům žije a loví v noci, je dobré si tuto cestu rezervovat předem, protože bývá často nedostupná či vyprodaná. Vstupné do parku se pohybuje kolem 30 jihoafrických randů což dělá necelých 100,-Kč.

Zájezdy do Kruger parku

Největší prodejce zájezdů na internetu společnost Invia, má v nabídce zájezdy s téměř 250 cestovních kanceláří. Nabízí zájezd Golf and Safari Tou v národním parku Kruger již od 27 000,-Kč s odjezdy téměř každé dva dny, kde si jednak zahrajete golf a navštívíte vzpomínané atrakce a safari v buši. Pokud se necítíte na golf jsou pro vás připraveny i další zájezdy jako Camping Kruger safari (od 30 000,-Kč) či Budget Kruger Safari (od 28 400,-Kč).

Pokud se rozhodnete vydat na cestu do národního parku Kruger, nezapomeňte nám poté napsat vaše zážitky případně zaslat nějaké fotografie.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

1 odpověď to “Národní park Kruger v Jižní Africe”

  1. Petr napsal:

    Kdo to psal? Potkáte lvi, psi……to je neuvěřitelné.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.