Národní park Krka, Chorvatsko

Národní park Krka

Národní park Krka byl pojmenován podle stejnojmenné protékající řeky. Založen byl v roce 1985 jako sedmý národní park v Chorvatsku. Dnes se rozkládá na celkové ploše 109 kilometrů čtverečních a zahrnuje hlavní část řeky Krka a jejích sedmi vodopádů.

Národní park Krka je navštěvován turisty v případě, že mnohem známější Plitvická jezera jsou přeplněna. Vzhledem k tomu, že se jedná o podobné přírodní bohatství plné přírodních jezer, krasového terénu, vodopádů a jeskyní jsou turisté s touto alternativou spokojeni.

Unikání přírodní krasový terén a především věhlasné vodopády jsou hlavním tahounem národního parku Krka. Vodopády podél toku řeky mají spád 242 metrů nadmořské výšky. Vše začíná u vodopádu Bilušica Buk a končí u nejvyhledávanější atrakce Skradinski těsně předtím než se řeka Krka u Šibeniku vlije do Jadranského moře.

Samotný NP Krka nabízí mnoho stezek různých obtížností a dovedností. Nejfrekventovanější a zároveň nevyhledávanější jsou stezky v okolí Skradinski a Roški slap. V okolí vodopádů je přísně zakázáno potápění, koupání a rybolov. To si můžete vynahradit na některém z dolních jezer.

Národní park Krka

Hlavní atrakce národního parku Krka

Lidská činnost v tomto terénu se datuje o mnoho tisíc let zpět do historie. Bylo zde nalezeno mnoho archeologických památek, římských ruin, středověkých tvrzí, klášterů a historických vodních mlýnů. Dochované památky je možné si v národním parku Krka prohlédnout. Díky tomu, že většina hlavních památek je dosažitelná po vodě, jsou zde velice oblíbené výlety lodí. Během sezóny vyráží lodě každou hodinu, během zimy ovšem počítejte s přibližně 1-2 loděmi denně v některých lokalitách nevyráží lodě vůbec.

Národní park Krka – turistický průvodce

NP Krka je otevřen po celý rok. Pokud si přejete navštívit všech sedm vodopádů v národním parku počítejte s nutností přepravy automobilem. Celodenní pěší výlety jsou k dispozici na dolním toku řeky Krka v Skradinski či v Roški slap.

Skradinski buk můžete navštívit prostřednictvím vstupu na Lozovac nebo Skradin od 9ti do 18ti hodin. Vstup Skradin je využíván především autobusovými zájezdy ze Šibeniku, naopak v Lozovac bylo možné ještě minulý rok parkovat automobilem zdarma. Během zimní sezóny je možné stejně dobře vstoupit do parku z obou míst.

Kde se nachází Národní park Krka, Chorvatsko?

Národní park Krka se nachází v centrální Dalmácii je možné jej navštívit automobilem a to cca 30ti minutovou cestou ze Šibeniku. Z tohoto města také pravidelně přijíždí autobusové zájezdy v případě, že nemáte chuť jet autem. Téměř všude v okolí je možné sehnat v cestovních kancelářích exkurze do národní parku Krka.

Vstupné národní park Krka

Celodenní vstupné – dospělí: 80 – 96 kn (zima: 30 kn)
Celodenní vstupné – díte od 7 do 14 let: 60 – 70 kn (zima: 20 kn)
Děti do 7 let: zdarma

Kempy a ubytování / národní park Krka

V samém okolí je možné ubytovat se v některém z kempů.

CAMP KRKA *** nabízí ubytování za 12 euro pro dvě osoby a nachází se pouze 2,5 kilometrů od národního parku Krka. Kemp se rozkládá na ploše 5 000 kilometrů čtverečních.

CAMP MARINA *** v kempu je možné nalézt také penzion. Nachází se v Lozovac cca 5 km od NP Krka na ploše cca 3 000 metrů čtverečních.

HOTEL VRATA KRKE *** – hotel se nachází při hlavním vstupu do národního parku v Lozovac a to pouhých 6 kilometrů od dálnice Záhřeb – Split.

Vyzkoušejte také: Zájezdy CHORVATSKO

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.