Mimo vyšlapané stezky: 7 ohromující prázdninových destinací

Exotická dovolená

Není vůbec nic špatného na tom, pokud navštěvujete populární a zajímavé země. Ale pokud chcete prožít něco zvláštního, doporučujeme vám navštívit a poté ocenit taková místa, která nepatří mezi vyhlášená letoviska, i přesto, že mnohdy nabízejí vyšší kvalitu turismu.

Každá země má jinou kulturu, která zaručuje zcela unikání zážitky z dovolené. Jiní lidé, památky, kuchyně i činnosti lidí. Méně navštěvované turistické destinace jsou ještě více koncentrované právě na rozdílnost kultur a tedy prohlubování vašich zážitků.

Pro ty z vás, kteří jsou připraveni na něco jiného a vzrušujícího, jsme připravily výběr destinací, které nejsou turisticky zaplacené jako jihoevropské státy. Tak pojďme se podívat.

Omán

Zastrčený vedle Spojených Arabských Emirátů a Saudské Arábie, Omán nabízí nedotčené pobřeží, pouště i pohoří. Krása je soustředěna kolem jeho hlavního města Muscatu jenž nabízí intenzivní zážitky a autentickou kulturu. Milovníci dovolené u moře, jistě ocení Arabské moře, krásné korálové útesy nebo tábor Wahiba Sands, kde si můžete užít nefalšovanou pohodu a klid na poušti.

Spojené Arabské Emiráty

Další destinace blízkého východu, kde je cestovní ruch na vzestupu. Abu Dhabi je hlavním městěm Spojených Arabských Emirátů, Dubaj je naopak největším městem a společně tvoří hnací motor pro prosperující ekonomiku SAE, která je jednou z nejrozvinutějších na světě. Jezte v nejlepších restauracích na světě, objevte půvab nakupování ve značkových obchodech a lenošte na nádherných plážích ve spalujícím horku.

Rumunsko

Rumunsko je velká a také různorodá země, jejíž jedinečnost tkví zejména v překrásné horské krajině, nádherných a kouzelných hradech a zámcích či tradiční kultuře. Co dělat v Rumunsku? Tak třeba si tu můžete půjčit kolo, zalyžovat na venkově nebo navštívit některou ze středověkých památek či metropoli Bukurešť.

Indonésie

Souostroví, které čítá neuvěřitelných 17 058 ostrovů a jehož populace je 238 milionů lidí se jmenuje Indonésie. Nachází se tu druhé největší tropické pralesy, nejkrásnější lokality pro potápění a staré chrámy s bohatou kulturní historií. Indonésie slibuje dovolenou, kterou nezapomenete po celý život. Země má velmi příjemné teploty, lidé jsou vstřícní a přátelští a pokud uslyšíte indonéskou hudbu, musíte si ji zákonitě zamilovat.

Island

Prozkoumejte sopečný terén Islandu nebo se zabalte do tepla a pozorujte polární záři od září do dubna. Stojí to za to. Extrémně nádherné přírodní krásy v podobě vodopádů, národních parků a lagun na vás vždy zapůsobí, ať se momentálně nacházíte v jakékoliv situaci.

Kapverdské ostrovy

V posledních letech se Kapverdské ostrovy dostali z chudoba na stát se stabilní ekonomikou. Ale pro průměrného západoevropana tato destinace stále velmi cenově dostupná. Nachází se tu nejkrásnější pláže Afriky a pokud milujete klid a exotiku, Kapverské ostrovy mohou být levnou alternativou luxusní exotické dovolené.

Černá Hora

Nepodceňujte Černou Horu. Ačkoliv se jedná o malý stát, nabízí tolik nádhery. Polohou je Černá Hora zasazena mezi Bosnou, Srbskem a Albánií. Panuje tu středomořské podnebí a může se pochlubit jedněmi z nejdrsnějších hor v Evropě v kontrastu s krásnými plážemi a starými městy.

Tanzanie

Kilimandžáro přitahuje každý rok desetitisíce turistů. Ale nesmí být zapomenuta ani další místa jako národní park Serengeti či kráter Ngorongoro. Užijte si Tanzánii a vše co nabízí, nezapomeňte si užít safari, stoupejte na vrchol Kilimandžára nebo si jen užívejte lenošení na bělostných plážích.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.