Město Bol a pláž Zlatni Rat, Chorvatsko

Ostrov Brac

Jedním z nejkrásnějších městeček na pobřeží Jaderského moře v Chorvatsku je město Bol. Tento fakt potvrzuje i skutečnost, že od roku 1965, bylo městečko Bol vyhlášeno chorvatským cestovním ruchem hned 13krát jako absolutní vítěz (nejkrásnější místo Chorvatska).

Bol se nachází na jižní straně ostrova Brač. Jak už to u podobných přímořských letovisek bývá, kdysi to byla malá rybářská osada, nyní je město jedním z nejpopulárnějších letovisek s jednou z nejkrásnějších pláží Středozemního moře – Zlatni Rat. Podle průzkumů cestovních kanceláří je Zlatni Rat nejkrásnějších pláží v Chorvatsku, jedna z pěti nejlepších pláží v Evropě a dokonce jedna z deseti nejkrásnějších na celém světě.

Pláž Zlatni Rat

Krásná pláž Zlatni Rat je vzácný přírodní jev. Na svém konci vstupuje hluboko do moře a to téměř půl kilometru. Pod vlivem vln, větru a proudů pláž neustále mění svůj tvar, takže máte chvílemi pocit, jako kdyby byla pláž živá.

V blízkosti pláže se nachází borový les, který poskytuje kombinaci několika vůni. Moře, mořské soli, borovice a pryskyřice. Vůně je obzvláště uvolňující.

Město Bol

Město Bol má 1600 stálých obyvatel, ale během sezóny i několikanásobně víc. Cestovní ruch je v současné době hlavním příjmem celé oblasti, v nedávné době byla poprvé dána přednost cestovnímu ruchu před ostatními odvětvími jako je rybaření či vinohradnictví.
Samotné městečko má bohatou historii. Můžete se podívat na slavné budovy z 15. století, dominikánský klášter, farní kostel nebo různé sochy.
Ostrov Brač, městečko Bol a krásná pláž Zlatni Rat jsou perfektní trojice. Proto, pokud plánujete dovolenou na pobřeží Jaderského moře, můžete uvažovat i o této bohaté trojkombinaci.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.