Mariánské lázně

Vydejte se do překrásné krajiny západočeského Slavkovského lesa a nechte se hýčkat v jedněch z nejkrásnějších lázní Evropy– v Mariánských lázní. Lázeňský komplex Mariánské lázně funguje již dvě stě let. Za tu dobu byly postaveny nejen budovy samotných lázní, ale i překrásné kolonády, parky, lázeňské hotely a turistický skvost- zpívající fontána (tato fontána má deset střikových systémů, každou lichou hodinu hraje hudbu a v noci je doplněna i světelnými efekty).

Oblast Mariánských lázní je bohatá na léčivé minerální prameny. Ty mají navíc různé chemické složení, takže umožňují léčbu mnoha onemocnění a nabídka procedur je tedy širší než v jiných lázních. Účinky těchto pramenů dokázal na počátku 19. století lékař Johann Josef Nehr, jež se ve veliké míře zasloužil o založení lázní.

Mariánské lázně nabízí řadu procedur, ze kterých si vybere opravdu každý. V nabídce jsou nejrůznější masáže – klasická, reflexní, holistická masáž, která zlepšuje krevní oběh a povzbuzuje imunitní systém. Dále thajská masáž, lymfodrenáž, masáž shiatsu, horkými kameny, vakuová, čokoládová a mnoho dalších.

Dále Mariánské lázně nabízejí zábaly. Tyto jsou bahenní, afroditin nebo slatinný, který snižuje otoky kloubů, zlepšuje funkci chrupavek a posiluje protizánětlivé procesy v těle. Z hydroterapie se můžete těšit na perličkové koupele, skotské střiky, podvodní masáže nebo velmi účinnou hydrocolon terapii.

V Mariánských lázních můžete navštívit i solnou jeskyni, kde budete jen ležet, relaxovat a vdechovat zdravý vzduch, který pomáhá při mnoha onemocnění dýchacích cest a alergiích.

Pro odvážlivce je v nabídce i tradiční čínská terapie- akupunktura. A pokud jste aktivní sportovci, jistě oceníte nabídku cvičení pilates, thai chi, power plate nebo výuku velmi oblíbeného nordic walkingu.

Při návštěvě Mariánských lázní můžete využít i bohatý kulturní program. Těšit se můžete na 3D kino, širokou nabídku hudebních festivalů (například Festival Fryderyka Chopena, Jazzové lázně), Festival českých filmů. Ve městě je i mnoho galerií, divadlo a muzeum.

Mariánské lázně a blízkém okolí pak nabízí možnost vyrazit na procházku po naučných stezkách skrz chráněnou krajinnou oblast Slavkovský les, kde na vás čeká mnoho přírodních památek a zajímavostí.

V Mariánských lázních se léčilo mnoho slavných osobností- Fryderyk Chopen, Franz Kafka, Jan Neruda, Antonín Dvořák, Tomáš G. Masaryk a mnoho dalších. Nechte se jimi inspirovat a navštivte tohle překrásné místo.

Lázně Mariánské Lázně Lázeňský hotel Nové Lázně ***** (Hodnocení: 10 z 10)
Ubytování leží v centru města poblíž všech důležitých historických památek.
Cena: od 1689 Kč/noc
Lázně Mariánské Lázně Hotel Golf Hotel Morris **** (Hodnocení: 9,8 z 10)
Hotel je umístěn přímo naproti Royal Golf Clubu Mariánské Lázně. Je vybaven starožitným nábytkem a doplňky ve staroanglickém stylu.
Cena: od 707 Kč/noc
Lázně Mariánské Lázně Lázeňský hotel Hvězda – Skalník **** (Hodnocení: 9,6 z 10)
Ubytovací zařízení leží přímo ve městě, v centru lázeňského města.
Cena: od 1349 Kč/noc
Lázně Mariánské Lázně Lázeňský hotel Centrální Lázně **** (Hodnocení: 9,2 z 10)
Hotel se nachází přímo v centru města blízko lázeňské kolonády a vyvěrajících léčivých pramenů.
Cena: od 1229 Kč/noc
Lázně Mariánské Lázně Léčebný dům Royal ****
(Hodnocení: 9,2 z 10)
Lázeňský hotel s komplexními lázeňskými službami se nachází na okraji lesoparku cca 300 m od centra.
Cena: od 944 Kč/noc
Lázně Mariánské Lázně Grandhotel Spa Falkensteiner **** (Hodnocení: 9,3 z 10)
V Grand Spa Hotelu v Mariánských Lázních naleznete jedinečný koncept péče o zdraví.
Cena: od 1798 Kč/noc
Lázně Mariánské Lázně Grandhotel Pacifik ****
(Hodnocení: 9 z 10)
Ubytovací zařízení leží přímo ve městě, v centru lázeňského města.
Cena: od 1249 Kč/noc
Lázně Mariánské Lázně Hotel Villa Butterfly ****
(Hodnocení: 9 z 10)
Ubytovací zařízení leží přímo v centru města.
Cena: od 1079 Kč/noc

Kompletní nabídka ubytování

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.