Maledivy – dovolená, která okouzlí každého

Klasický dopravní prostředek na Maledivách

V minulé článku o Maledivách jsme se zabývali možností práce na těchto krásných ostrovech v některém z tamních resortů. Dnes se pojďme blíže podívat na tuto fascinující a krásnou zemi v Indickém oceánu, která se táhne v délce více jak 800 km. Maledivy to je především panenská příroda, nádherné písčité pláže a vynikající všehoschopné služby, které poskytují hotely svým návštěvníkům.

Maledivský atol

Maledivám se odjakživa říká ráj na zemi. Je to především díky panenské přírodě a krásným podmořským životem. Maledivy se nacházejí na několika desítkách ostrůvků, mnohdy ještě zcela neobydlených a nenavštívených. V souostroví Maledivy nalezneme celkem 19 atolů. Maledivský atol to je malý ostrůvek, který je možné většinou za pár minut projít celý, mnohdy má jen pár stovek metrů či pár jednotek kilometrů. Na pobřeží jsou korálové útesy, které jsou poté odděleny hlubokými průrvami mezi jednotlivými atoly a ostrůvky. Mezi nejznámější a zároveň největší atol se dá považovat atol Addu, kde je možné strávit nádhernou a romantickou dovolenou.

Globální oteplování

Tento pojem je pro Maledivy přímo noční můrou. Maledivy jsou totiž jedním z nejnižších míst na planetě a tak není divu, že s globálním oteplování a zvedající se hladinou moře jsou tyto ostrůvky a ostrovy ohroženy. Vláda souostroví Maledivy už tento problém řeší a šetří na odkoupení půdy od Austrálie, kam by se později obyvatelé Malediv mohli odstěhovat. Už dnes mizí postupně pár ostrůvků a proto začíná být globální oteplování pro Maledivy kritické. Pokud tedy stále váháte, zda se na Maledivy podívat či ne, neváhejte. Za pár desítek let již nebudou mít Maledivy více jak 1196 ostrůvku, ale mnohem méně.

Leťte na Maledivy

Není divu, že na Maledivách tráví své volné chvíli spousta světových celebrit. Zkuste se vžít do podobné role a vyrazte na dovolenou na Maledivy. Dnes se lítá na Maledivy pravidelně, většinou s mezipřistáním v některém z větších měst jako je Dubaj či Srí Lanka.Na svůj atol, která má v průměru pár stovek metrů čtverečních se samozřejmě letadlo nedostane a tak hlavním prostředkem jak se dostat na svůj atol je hydroplán, tedy letadlo přistávající na hladině moře. Nezapomenutelný je ovšem výhled z tohoto letadla na okolní ostrůvku. Pokud jste si vybrali atol, který se nachází blíže hlavním střediskům, dopraví vás do vašeho hotelu lodí. Pokud stále váháte, podívejte se na zájezdy na Maledivy a vyberte si ten váš vysněný atol už nyní.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

1 odpověď to “Maledivy – dovolená, která okouzlí každého”

  1. lukas napsal:

    Široká nabídka zájezdů na Maledivy také na http://www.exdovolena.cz/maledivy-last-minute/

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.