Lyžování v Rakousku

Lyžování

Každá země má své bohatství na které je řádně pyšná a díky kterému může čelit výraznému přílivu turistů. Rakousko je zemí, která se mimo Vídně může pyšnit především Alpskými vrcholy na které míří každou zimu statisíce turistů. Není divu, vždyť zde naleznete ty nejlepší lyžařské podmínky v celé Evropě. Lyžování v Rakousku je s touto zemí spjato mnohem více než si dokážete představit. Roku 1895 bylo v Rakousku vynalezeno první lyžařské vázání. V roce 1904 byla poblíž Arlberského průsmyku otevřena první sjezdovka. V minulosti byli v Innsbrucku pořádány již 2x Olympijské hry a od roku 1931 v Rakousku pravidelně sídlí proslulý závod světového poháru v Kitzbühelu na sjezdovce Hahnenkamm. Rakousko je zkrátka zemí lyžování.

Lyžování v Rakousku

Na rakouských sjezdovkách nalezneme více jak 22 000 km sjezdovek různých obtížností umístěných v nadmořských výškách od 544 do 3.440 metrů. 3 500 moderních lanovek vás vyveze na vrcholy, kde si užijete opravdu výjímečné lyžařské podmínky na které v České republice nanerazíte ani omylem. Velké množství lanovek odbaví velké množství lidí a tak se většina areálů obejde téměř bez nutnosti čekání ve frontách. Lyžování v Rakousku je možné absolvovat také na osmi ledovcích, jejichž plocha se díky globálnímu oteplování stále zmenšuje.

Pro české turisty je lyžování v Rakousku velice oblíbenou aktivitou především pro její plohu. Z Prahy se k nejbližšímu lyžařskému areálu dostaneme za 4 hodiny, z Brna ještě o hodinu a něco dříve. Nespornou výhodou lyžování v Rakousku, která se v poslední době rozmáhá je možnost zakoupit skipas pro celý region, který zahrnuje několik stovek km sjezdovek platných na jediný skipas. Mezi takové areály patří například Ski Amadé nabízející na 860 kilometrů sjezdovek. Další podobné areály jsou Top Ski Kärnten / Osttirol, Zillertal nebo Kitzbüheler Alpen.

Lyžování v Rakousku nabízí ty nejproslulejší zimní střediska, která jsou známá po celém světě. Patří mezi ně Brixental, Dachstein, Kaprun, Kitzbühel, Pitztal, Sankt Anton, Schladming, Stubaital, Zillertal a stovky dalších ski areálů.Trochu mylně jsme výše psali, že Rakousko je zimním střediskem číslo 1, ovšem lyžování v Rakousku je možné provozovat částečně i v letních měsících a to ve výškách přesahujících 3 000 metrů nad moře a to pouze na 5ti ledovcích Kaunertal, Pitztal, Sölden, Stubaital a Hintertux. Poslední jmenovaný je v provozu dokonce po celý rok.

Lyžování v Rakousku nabízí skvělé sněhové podmínky. Rakousko se také řadí mezi lídra umělého zasněžování. Co se oblíbenosti zimních sportů týče jasně vede sjezdové lyžování na vrcholcích hor následováno běžkaři, kteří si své několika kilometrové tratě najdou především v údolích velkých regionů.Nejvyšším vrcholem Rakouských Alp je Grossglockner měřící 3 798 metrů, kontrastem je nejnižší položené místo v Rakousku s nadmořskou výškou 115 metrů Neusider See.

Chcete-li si užít zimního počasí se slunečním svitem stejně jako je tomu například na italských sjezdovkách, potom navštivte jižní část Rakouských sjezdovek, která má nejvíce slunečních dní.

Důležitá telefonní čísla pro lyžování v Rakousku

Vyrazíte-li do Rakouska na lyže jistě se vám bude hodit znát čísla první pomoci pro případné nebezpečné situace.

První pomoc: 144
Policie – pohotovostní služba: 133
Hasiči: 122
Mezinárodní předvolba volání do Rakouska: +43

Nabídka zájezdů – lyžování v Rakousku

Připravily jsme pro vás nabídku lyžařských zájezdů do Rakouska, pro aktuální sezónu. Vyběr obsahuje nabídku několika stovek cestovních kanceláří sdržujících jejich nabídky. V této nabídce si vybere určitě každý. Máte-li zájem podívat se na nabídku lyžování v jiných zemích, doporučujeme navštívit naši nabídku zájezdů do lyžařských oblastí Itálie, Francie, Slovenska a také České Republiky.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.