Letovisko Ayia Napa, Kypr

Plavky

Ostrov Kypr leží ve Středozemním moři a často se o něm povídá, že je místem narození Afrodity, bohyně lásky. Pro nás je ovšem mnohem známější jako jedna z nejlepších destinací, kde lidé mohou strávit ničím nerušenou dovolenou u moře. Kypr se může pochlubit písečnými plážemi, idylickou scenérií, kulturním i historickým významem, ideálními klimatickými podmínkami a živými středisky. Pravděpodobně nejznámější z nich je letovisko Ayia Napa.

Ayia Napa, letovisko, které nikdy nespí

Ayia Napa, kyperské letovisko, které je považováno společně s Ibizou a Mallorcou za jedny z nejrušnějších letovisek, co se noční zábavy týče. Pokud vás ale zajímá, co všechno letovisko mimo paření do ranních hodin nabízí, čtěte dále.

Pláže Ayia Napa

O tom, že letovisko Ayia Napa má jedny z nejkrásnějších pláží na Kypru už jsme jednou psali. Pláže mají hned 14 modrých vlajek za čistotu a kvalitu koupání. Nejbližší pláží je ve středu letoviska je Grecian Bay Beach. Jedna ze dvou pláží vhodná zejména pro rodiny s dětmi, kdy můžete vklidu brouzdat vodou až 100 metrů od břehu než voda dosáhne vašeho pasu. Na pláži je v nabídce spousta atrakcí a aktivit, jako jsou šlapadla, bary, restaurace či možnosti šnorchlování a potápění.

Nejznámější a zároveň nejživější pláží je Nissi Beach. Uprostřed této pláže se v sezóně odehrávají celodenní párty za zvuků těch nejlepších DJs světa. Pěnová párty a nonstop hudba je na každodenním pořádku.

Kluby ve městě Ayia Napa

Ayia Napa se může pyšnit nejlepšími nočními kluby v Evropě, které spolu soutěží o to, kdo bude hrát na ostrově prim. Jedním z nejoriginálnějších klubů je Castle Club v centru města, největším klubem na ostrově je Cypress, který byl zvolen jako 31 nejlepší klub na světě. Za návštěvu ale rozhodně stojí i další kluby. Velmi oblíbený je Starskys či Ice Club.

Aktivity na Ayia Napa, Kypr

Jednou z hlavních turistických atrakcí letoviska je vodní park Waterworld, který patří mezi největší v Evropě. Úžasné atrakce pobaví celou rodinu bez ohledu na věk či pohlaví.

Centrum města Ayia Napa je atrakcí samo o sobě. Postaveno bylo kolem středověkého kláštera, který byl zachován a stojí rozhodně za vaši návštěvu. Náměstí hostí tradiční festivaly v průběhu celé sezóny. Na konci září se tu koná tradiční pouliční festival, kde se představí umělci a tanečníci z celého světa.

Jak se dá očekávat, velké množství aktivit se odehrává kolem moře. Můžete si vyzkoušet parasailing, potápění, šnorchlování, rybolov, nejrůznější vodní sporty nebo si můžete třeba skočit z 200 metrů na zemí umístěné plošiny jako bungee jumping.

Zajímá vás dovolená na Kypru? Podívejte se na nabídku zájezdů.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.