Lázeňské město Piešťany, Slovensko

Lázeňské město Piešťany se nachází u našich sousedů na Slovensku a leží přímo na řece Váh. Město je známé především díky termálním lázním, které jsou vůbec nejvyhledávanější a největší na Slovensku. Denně proudí skrz bahenní dno minerální voda, která má léčivé účinky. Bahno je pro Piešťany nejen turisticky oblíbeným zdrojem, ale na řece Váh se dokonce bahno těží.

Samotné lázně Piešťany se specializují především na léčení pohybového ústrojí, které díky bahenním zábalům působí skvěle na kosti, klouby, svaly a nervy. Bahno je dokonce světovou raritou a tak není divu, že sem zavítá desítky tisíc turistů ročně. Pokud se chystáte zavítat do termálních lázní Piešťany rozhodně nebude zklamáni. Termální lázně se totiž pohybují již delší dobu na předních místech nejlepších termálních lázní v Evropě.

Doplňkové aktivity v Piešťanech

Město Piešťany není ovšem pouze o lázeňství, najdete tu i spoustu dalších aktivit. Především pěší výlety po okolí města jsou oblíbené. Můžete se projít po lesoparcích, které tu jsou pro návštěvníky připravené nebo navštivte některou z místních kaváren a hospůdek. Dopřát si můžete také plavbu lodí po řece Váh. Poblíž se nachází také umělé jezero Slňava. V lázeňské sezóně na vás také bude ve městě čekat spousta doprovodných programů, koncertů, výstav a dalších společenských akcí. Mezi vyhledávanou atrakcí turisty patří také golfové hřiště.

Ubytování Piešťany

Již jsme si představily termální lázně a aktivity, které je možné v okolí Piešťan provozovat. Pojďme se podívat, kde se můžeme ubytovat. Kvalitním výběrem ubytování Piešťany může být hotel Panoráma (***+). Ten se nachází pouze 10 minut pěšky od centra a v přímém kontaktu cyklistické stezky Piešťan a nabízí opravdu kvalitní podmínky pro ubytování. Hotel Piešťany je velice moderně zařízen a má hned několik dalších výhod jako například relaxační centrum, kde můžete použít hotelovou saunu, masáže, či zábaly. V hotelu se nachází také kvalitní restaurace Koliba, která láká svými lahůdkami. Ubytování v tomto hotelu sežene již od 1400 Sk. Je možné se ubytovat i se svým čtyřnohým miláčkem za menší poplatek. Hotel Panoráma je dobrou volbou ubytování v Piešťanech.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

2 odpovědí to “Lázeňské město Piešťany, Slovensko”

  1. Minivakan napsal:

    Pěkný článek. Lázně které mají přibližně 200 let tradice. Piešťany si udrželi svůj půvab. Zajímavé je nejen měto ale i okolí http://cs.tixik.com/okoli-piestany-2179038.htm . Tyto největší slovenské lázně organizují léčebné pobyty, ale i welloness a relaxační pobyty. Kdybych chtěl doporučit slovenské lázně tak buď Piešťany nebo Velký Meder nebo Dudince.

  2. Michaela napsal:

    Dobrý přehled o slovenských a maďarských termálech je na: přehled slovenské a maďarské termální lázně spamag.cz

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.