Kultura blízkého východu na středomořské dovolené

Alanya Turecko

Za trochu exotičtější kulturou, která se liší od té běžné evropské, nemusíte cestovat nikam daleko. Stačí i v rámci Středomoří zajet do některých zemí, které mají arabské kulturní zázemí a budete si připadat jako v jiném světě.

Egypt, Turecko – perly arabské kultury

Z destinací, které vám poskytnou náhled na odlišnou kulturu a které jsou v našem dosahu, patří rozhodně Egypt jako nejznámější zástupce, dále jeho alternativa Tunisko a samozřejmě také Turecko.

Všechny tři patří mezi oblíbené turistické destinace, takže do jisté míry převzaly hodně z evropského a západního stylu života, aby se přizpůsobily potřebám návštěvníků. Přesto si při dovolené v Egyptě a ostatních těchto destinacích budete muset zvykat například na pravidelné svolávání do mešity, které má podobu halekavého zpěvu. Dříve svolávali z minaretu přímo zpívající mužíci, dnes už se povětšinou používají nahrávky. Přesto je pro běžného Evropana podobný zážitek nezapomenutelný.

Egyptské pyramidy

Egyptské pyramidy

Egypt je zajímavá rarita, kde se snoubí moderní svět, se světem arabských tradic, množstvím mešit a arabských trhů, a do toho všeho je tu přimíchána nesmírně bohatá historie a památky kdysi mocné a významné civilizace. Je to směsice, kterou by si člověk měl zakusit na vlastní kůži. Výhodou navíc jsou i poměrně nízké ceny zájezdů. Některé last minute do Egypta, hlavně na jaře nebo i v zimních měsících se dají pořídit skoro za hubičku. V zimě je pak cesta do Egypta pro mnohé našince možná snesitelnější, protože v létě tu panují velmi vysoké teploty.

Turecko je pak druhou velmi často navštěvovanou destinací, která má arabské kořeny. Záleží ale hodně, do které části Turecka se vydáte, protože západní pobřeží se už hodně ovlivněno Evropou, což je pro mnohé turisty dobře – jsou zvyklí na určité chování, ale jsou pak ochuzeni o tradiční místní kulturu. Na východě se můžete těšit na tradičněji pojatou arabskou kulturu. Rovněž i dovolenou v Turecku pořídíte za přijatelné peníze.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.