Karneval v Benátkách 2018

Benátky, Itálie

Karneval v Benátkách je jedním z nejpopulárnějších a nejznámějších karnevalů na světě. Letos (2018) je možné jej navštívit v období 27. ledna až 13. února 2018, což si jistě nenechají ujít desítky tisíc turistů z celého světě. Buďte mezi lidmi, kteří atmosféru této italské tradice zažijí na vlastní kůži a rezervujte si autobusové zájezdy. Již zbývají poslední místa, na rozhodování není čas!

Jak to všechno začalo?

Historie karnevalu v Benátkách se datuje až do roku 1100 a dříve, ovšem první karneval s maskami, tak jak jej známe dnes se datuje do roku 1268. Od roku 1296 je karneval Benátky oficiální akcí.

Za celým příběhem benáteckého karnevalu stojí společenské třídy. Masky totiž schovaly jakoukoliv formu identity a vyrovnali sociální rozdíly. Anonymita tak často vedla k hýření a odbourání jakékoliv společenské nadřazenosti. To vše by ale nevzniklo nebýt náboženského kalendáře, což je hlavním důvodem vzniku.

Karneval Benátky dnes

V současné době vyjde během karnevalu v Benátkách do ulic každý den na 30 000 lidí. Každým rokem potom nese karneval určité téma, letos to bude: „La Vita è Teatro. Tutti ples.“ – v překladu znamenající „Život je divadlo a my všichni nosíme masku“.

Karneval Benátky vám ale především poskytne unikátní atmosféru a zážitky na celý život. Již samotná prohlídka města na vodě, které spojují stovky mostů je fascinující. Přidáme-li k tomu, právě fakt, že tu bude probíhat jeden z nejtradičnější karnevalů na světě, o zábavu je postaráno.

Již během roku je v Benátkách možné navštívit několik obchodů specializujících se pouze na prodej masek a kostýmů. Právě masky a kostýmy tvoří originální nezapomenutelnou atmosféru. Mezi tradiční soutěže pak patří ta o nejlepší masku, což je považováno za prestižní záležitost.

Zájezdy karneval Benátky

Hledáte-li zájezdy na karneval do Benátek, jednejte rychle. Obrovský zájem, malá vzdálenost a nízké ceny vedou k tomu, že zájezdy jsou i několik týdnů před samotným karnevalem vyprodány. V případě zájmu tak doporučujeme vybírat s předstihem. Nejčastěji je možné objednávat autobusové zájezdy. Zobrazte si ještě volné termíny.

Zobrazit nabídku zájezdů

Benátky, Itálie

Dáváte-li přednost raději vlastní dopravě, možná vás zaujme možnost objednat si ubytování v Benátkách a blízkém okolí.

Oficiální stránky karnevalu: http://www.carnevale.venezia.it/

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.