Kam na podzimní dovolenou? Do Českého Švýcarska

Turistický region České Švýcarsko

Pro mnohé sice může být podzimní dovolená spojena pouze s exotickými destinacemi u moře, ovšem ne vždy nám může takový pobyt vyhovovat z finančního hlediska. Hledáme-li totiž něco levného a zároveň kvalitního, je třeba si uvědomit, že takovou možnost dokáže nabídnout naše země, konkrétně lokalita Českého Švýcarska.

Ta je samozřejmě sama o sobě národním parkem, což v sobě skýtá možnost unikátního poznání nejenom přírody jako takové. Doslova se nabízí možnost vyjet do okresu Děčín, zmapovat tamní turistické trasy a na některou z nich vyrazit – nejenom pěšky, ale bez problémů třeba na vašich kolech. Aktuální podzimní počasí k tomu přímo svádí.

Turistický region České Švýcarsko

Zdroj fotografie: www.ceske-svycarsko-ubytovani.eu

Nenechte si ujít ta nejkrásnější místa

Pokud vás tento tip na zajímavou několikadenní dovolenou zaujal, určitě se vám budou hodit tipy, kam zavítat a co nevynechat.

Tím prvním je určitě samotný symbol parku, kterým je Pravčická brána. Dokonalý přírodní útvar, který obdivují turisté z celého světa.

Dalším obdivuhodným místem je určitě čedičový kužel Růžovský vrch, který je aktuálně nejvyšším vrcholem celého tohoto národního parku. Navštívit lze také obec Jetřichovice, ve které vás zaujme zřícenina hradu Falkenštejn, stejně jako kostel svatého Jana Nepomuckého.

Dalšími úchvatnými místy v samotném parku je soutěska Kamenice, nebo skalní hrádek Šaunštejn, který nabídne ze svého vrcholu nádhernou vyhlídku na okolní podzimní krajinu. Svou dovolenou můžete využít třeba k rybaření, jelikož celá oblast nabídne vynikající podmínky. Stejně tak budou uneseni i milovníci houbaření, kteří se budou z tamních lesů vracet s plnými košíky.

Na víkend i celý týden

A co dodat na závěr? Že abyste si celý pobyt užili skutečně dokonale, je třeba myslet na to, abyste si zajistili kvalitní ubytování. České Švýcarsko daných možností nabídne více než dost a vzhledem k menšímu počtu turistů a konci sezony je možné počítat s volnější kapacitou a nižšími cenami.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.