Dvě známé Španělské metropole, Madrid a Barcelona

Jedna z mnoha zátok ve Španělsku

Španělsko je nádherná země na jihozápadě Evropy, kterou omývá Středozemní moře a také kousek Atlantského oceánu. Španělsko není pouze na Pyrenejském poloostrově, nýbrž pod Španělsko spadají Kanárské ostrovy a Baleáry. Do Španělska jezdí především dva typy turistů z celého světa. Jednak jsou zde nádherné pláže, takže turisté rekreační. Druhým typem turistů jsou tzv. „památkáři“, kteří rádi poznávají kulturu, zvyky a památky dané země. Nevadí jim nachodit pár kilometrů pokud budou mít ve svém foto archívu pár nových architektonických kousků. Pojďme se podívat na některá zajímavá místa ve Španělsku.

Madrid

Hlavní město Španělského království. Není tedy divu, že je centrem politického a kulturního dění. Pro jeho polohu se v Madridu můžete setkat s horkými léty a naopak chladnější zimou. Najdete zde spoustu památek, které zapadají do moderního města 21. století. Jmenujme například královský palác Royal Theatre, národní knihovnu či spousta muzeí včetně archeologického muzea, které ocení především druhý typ cestovatelů, kteří prahnou spíše po památkách. Tato historická část Madridu je zasazena do moderního města. V ulicích tak budete mít desítky kaváren, krámků či diskoték, které jsou otevřené až do pozdních ranních hodin. Údajně Madriďané nikdy nespí a zábava jede na plné obrátky až do ranních hodin. Mezi nejznámější oblast Madridu patří Puerta del Sol. Zde se zaměřuje noční život a ruch obyvatelstva. V Madridu to zkrátka žije. Navíc pokud máte rádi různé festivaly, Madrid je město právě pro vás a to především v druhé polovině května kdy se zde slaví festival Feria de San Isidro.

Barcelona

Pokud jsme zde zmínily Madrid nesmíme zapomenout na Barcelonu. Město, které žije kulturou a svými památkami. Má jednu obrovskou výhodu oproti Madridu, nachází se zde totiž pláž a sním i moře a větší možnosti. V Barceloně žije více jak 4,5 milionu lidí. Z Barcelony se stalo kosmopolitní město a tak zde žijí různé národnosti a menšiny, které se vzájemně respektují. Možná z fotbalu tak znáte přezdívku tohoto města, obyvatelům se říká Katalánci. Ročně navštíví Barcelonu 4 miliony turistů a to dělá z tohoto města jedna z nejnavštěvovanějších měst ve Španělsku. Stejně jako v Madridu i zde se slaví festivaly v plném proudu, ten největší je na programu  v druhé polovině září, když se slaví Festes de la Mercè. Nemusím doufám připomínat, že kavárny, bary, krámky a restaurace jsou zde na každém kroku. Stejně tak památky. Najdete zde umělecké galerie, muzea, architektonické budovy a do toho moderní stavby 21. století. Barcelona si drží svůj vysoký standard a je otevřena široké veřejnosti a jakémukoliv turismu. Toto město rozhodně stojí za navštívení.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.