Dovolená na ostrově Elba, Itálie

Ostrov Elba se nachází ve známé Italské lokalitě Toskánsko, jistě známe díky politikům z novin. Je také největší z ostrovů Toskánska a již v minulosti byl centrem obchodu a kvalitní životní úrovně. Dnes je Toskánsko a ostrov Elba luxusní čtvrtí, kde se staví domy milionářů. Hlavní dominantou ostrova je hora Mount Capenne (1018 m.n.m). Ostrov je dnes vyhledávanou destinací pro svoji průzračně modrou vodu a krásné dosud ničím nenarušené prostředí.

Vybírat si můžete z nejrůznějších hotelů, jmenujme například hotely Marina di Campo, Porto Azzurro, Marciana Marina, Rio Marina a spousta dalších. Opravdu krásné názvy hotelů, které už jen tím lákají turisty. Ubytováni již tedy jsme, co ale dělat na ostrově Elba?

Treking a pěší výlety na ostrově Elba

Treking je na ostrově Elba opravdu výborný. Najdete zde spoustu tras od velice obtížných až po ty méně náročné. Během své cesty pozná kulturu a přírodu ostrova a tak se nedivte pokud náhodou potkáte volně se potulující prasata, vlky či muflony. Ty tu volně žijí především ve vnitrozemí ostrova. Pokud budete mít štěstí uvidíte i fascinující stěhování ptáků ze Severní Afriky. Rozhodnete-li se vyjít na tuto cestu trekingu, nezapomeňte se vhodně vybavit a také obléci kvalitním trekingovým oblečením.

Pohoda na pláži

Jsme na ostrově a tak je zcela jasné, že zde najdeme i krásné pláže s čistým modrým mořem. To je vhodné pro plachtění mezi jednotlivými ostrovy souostroví. Můžete vyzkoušet také windsurfing (Elba West Coast) či potápění, které je zde na ostrově Elba velice rozšířené a tak tu pro vás bude připraveno hned několik škol různých kategorií a obtížností.

Tip: Zájezdy do Itálie

Hledateli typický ostrov, který se již přizpůsobil modernímu cestování, jste na omylu. Ostrov Elba si zanechal svou tvář minulosti. Stejně tak tu nehledejte přeplněné pláže, moderní hotely, které vám budou servírovat váš objednaný koktejl až na pláž. Ostrov Elba je o přírodě a poznávání ostrova. Vysokohorská turistika, polehávání na pláži, široko daleko nikdo. To je pravá a divoká tvář ostrova Elba.

Zajímají-li vás zájezdy do Itálie, zkuste navštívit sekci nabídka zájezdů, zde na našich stránkách.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.