Dovolená na Floridě

Západ slunce na Daytona beach

Lákají vás vyhlášené floridské pláže, unikátní příroda či lidnatá americká města? Vyjeďte si na dovolenou do čtvrtého nejlidnatějšího státu USA, na Floridu. Ročně ji navštíví přes 80 milionů turistů a dovolenkářů

Dovolená Florida – proč si vybrat právě ji?

.
Nejlepší pláže v Americe – 660 mil krásných písčitých pláží. V žebříčku pláží zpravidla bojují o prvenství spolu s havajskými plážemi. Od roku 1991 se sedmkrát umístily na prvním místě. Při své dovolené na Floridě můžete strávit den na pláži Barefoot Beach Preserve County Park, jež se v roce 2015 umístila na nejpřednější příčce.

Rozmanitá příroda – chcete-li spojit park a pláž, zajeďte si do národního parku Biscayne a až vás procházka unaví, zalenošte si na pláži Key Biscayne. Tento park je jedním z nejlepších pro potápění v celých Spojených státech a skládá se z několika ostrovů, na kterých můžete i přenocovat. Unikátní přírodní ekosystém vás čeká v parku Everglades, korálové útesy můžete pozorovat v parku John Pennekamp Coral Reef.

Automobilová dovolená Florida – mužské pokolení určitě naláká k návštěvě město Daytona Beach, které je centrem automobilových závodů. Nejprestižnějším závodem je únorová Daytona 500. Ale ať tu pojedete kdykoliv jindy, nemusíte se bát, že byste si žádný závod neužili. Po celý rok se tu konají různé motoristické akce.

Hurá do vesmíru – na mysu Canaveral se nachází Kennedy Space Center, vesmírné středisko, s kosmodromem sloužícím jako základna pro vesmírné lety NASA. V návštěvnickém centru je expozice raket i síň slávy amerických kosmonautů. Nachází se tu i čtvrtá největší budova na světě, Vehicle Assembly Building, v níž byly připravovány raketoplány.

Městská zábava – přestože hlavním městem Floridy je univerzitní Tallahassee, největším je Jacksonville, nejznámějším Miami, zábavním pak Orlando. V Orlandu se nachází několik největších zábavních parků, například Disney World nebo Universal Studios. Pro svou krásnou zátoku stojí navštívit také obchodní město Tampa. Lákadlem Miami jsou hlavně pláže, národní parky, nákupní turistika, sportovní atrakce a v neposlední řade také moderní architektura.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechte odpověď

Z důvodu spamu vyřešte tuto rovnici: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.